Wulkanizacja

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Większość właścicieli samochodów przynajmniej dwa razy w roku korzysta z usług legnickiego serwisu wulkanizacji podczas wymiany opon. Ale nie tylko wtedy. Specjalista od wulkanizacji służy pomocą także wtedy, gdy legnicki klient ma kłopot z przebitą, uszkodzoną oponą z której schodzi powietrze. Wtedy pracownik serwisu naprawi uszkodzoną oponę metodą na gorąco lub na zimno. Jednak najczęściej kierowcy pojawiają się u wulkanizatora w związku z sezonową wymianą opon. Jest to konieczne szczególnie wtedy, gdy klienci korzystają z jednego kompletu felg na który nakładają sezonowe opony. W serwisie opon zmiana zostanie profesjonalnie wykonana, dzięki czemu opony będzie można bezpiecznie użytkować przez kilka lat.

Całodobowa wulkanizacja opon w Legnicy 24h

Niektóre serwisy w Legnicy świadczą usługi wulkanizacji przez 24h. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, gdy kierowca podczas jazdy nieoczekiwanie złapie gumę. Wtedy, po zmianie koła, może podjechać do całodobowego punktu wulkanizacji, w którym szybko i profesjonalnie naprawi uszkodzoną oponę. Szczególnie ważne jest to, że można skorzystać z usług wulkanizacyjnych także w niedzielę, która jest dniem częstych wyjazdów rodzinnych.

Jakie są dodatkowe usługi przy wymianie opon w Legnicy?

Jeśli kierowca co sezon zmienia opony i nakłada je na te same felgi, to najlepszą opcją będzie dla niego skorzystanie z usług serwisu opon. Istotne jest, żeby w warsztacie z którego usług korzysta wykonywano wszystkie niezbędne czynności podczas zmiany opon. Szczególnie ważne jest sprawdzenie stanu elementów metalowych kół i stanu opon oraz układu jezdnego samochodu. Dzięki temu można uniknąć poważniejszych napraw w przyszłości. Jeśli posiadamy opony, w których zamontowane są czujniki ciśnienia to osoba zmieniająca opony musi uważać, aby ich nie uszkodzić. Dobrze jest też sprawdzić czy działają. Robi się to za pomocą urządzenia do programowania czujników ciśnienia. Należy pamiętać, że wszystkie zmiany opon i ich lokalizacji na kołach wymagają przeprogramowania czujnika. Kiedy mamy dwa komplety opon sezonowych, to należy do drugiego z nich dokupić osobno komplet czujników ciśnienia. Opony są zwykle osadzane na stalowych lub aluminiowych felgach. W przypadku alufelg należy się liczyć z wyższym kosztem wymiany opon niż w przypadku stalowych felg. Jest to związane z tym, że aluminiowe felgi są dużo droższe i bardziej delikatne niż stalowe, przez co wymiana opon wymaga większej precyzji, aby nie zniszczyć alufelgi. Po każdej wymianie opon koła powinny zostać wyważone. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu kół samochód będzie lepiej trzymał się podłoża podczas jazdy, a kierowca uniknie kłopotów związanych z nadmiernym ścieraniem opon, które może prowadzić do ich całkowitego zniszczenia.

Mobilna wymiana opon w Legnicy

Jeśli ktoś chce wymienić opony w domu lub miejscu przechowywania auta, to niektóre serwisy opon w Legnicy świadczą mobilną wymianę opon. Wtedy specjalny samochód ze sprzętem do wymiany opon dojeżdża do klienta i w dowolnym miejscu wykonuje mobilną usługę. Niektóre firmy świadczą także mobilną wulkanizację w przypadku uszkodzenia opony podczas podróży. Koszt mobilnej wymiany opon waha się w granicach 100-200 zł w zależności od rodzaju kół, felg oraz innych parametrów. Natomiast koszt wulkanizacji opony to jakieś 50-100 zł.

Wulkanizacja opon pojazdów ciężarowych i rolniczych

Usługi wulkanizacyjne są świadczone również dla samochodów ciężarowych. Z uwagi na to, że są one dużo cięższe niż samochody osobowe, podczas zmiany opon wymagane jest doświadczenie oraz użycie odpowiedniego podnośnika. Dlatego usługi wulkanizacji dla ciężarówek zwykle są świadczone przez serwisy, które świadczą także usługi wulkanizacyjne dla opon używanych w pojazdach rolniczych.

Wymiana opon motocyklowych w Legnicy

W serwisach opon możliwa jest także wymiana opon motocyklowych. Wbrew pozorom, mimo że jest to wymiana opon tylko na dwóch kołach motocyklowych, nie zmniejsza to kosztu usługi i trwa dłużej niż wymiana opon samochodowych. Można także wykonać usługi wulkanizacji, ale tylko dla tylnej opony motocyklowej. Gdy opony motocyklowe zostaną uszkodzone, warto skorzystać z pomocy serwisu wulkanizacji.

Cennik usług wulkanizacyjnych i wymiany opon w Legnicy

Cennik wymiany opon w Legnicy jest zróżnicowany. Przede wszystkim zależy od rodzaju i średnicy felg oraz opon. Jeśli jakieś elementy będą niestandardowe to wpłyną na cenę wymiany opon. Zróżnicowanie cen jest także w cenniku usług wulkanizacji opon. Oto zakres cen wymiany opon i usług wulkanizacyjnych:

Wymiana 4 opon na felgach stalowych – 70-140 zł

Wymiana 4 opon na felgach aluminiowych – 80-150 zł

Wymiana opony w motocyklu – 55-150 zł

Wymiana 4 kół na felgach stalowych z wyważeniem – 50-100 zł

Wymiana 4 kół na felgach aluminiowych z wyważeniem – 60-120 zł

Wymiana 4 opon w samochodach ciężarowych – od 120 zł

Wyważenie kół – 30-70 zł

Wyważenie koła motocyklowego – 40-60 zł

Prostowanie felgi – 30-60 zł

Naprawa koła – od 20 zł

Naprawa dętki – od 10 zł

Wymiana wentyla – od 5zł

Sprawdzenie 1 czujnika – od 10 zł

Montaż 1 czujnika – od 20 zł

Naprawa 1 czujnika – od 60 zł

Aktywacja czujników – od 100 zł

Serwis opon w Legnicy

Podczas wybierania odpowiedniego dla siebie serwisu opon w Legnicy dobrze jest zasięgnąć opinii znajomych właścicieli samochodów. Najlepiej takich, którzy już długo korzystają z usług jednego z legnickich serwisów opon. Serwis powinien posiadać odpowiedni i profesjonalny sprzęt oraz kompetentnych pracowników. Jest to szczególnie ważne nie tylko podczas serwisowania opon z górnej półki. W zależności od rodzaju opon i felg należy je w różny sposób wymieniać czy naprawiać. Szczególnie ważna jest precyzja przy zmianie opon na alufelgach, ponieważ łatwo można je uszkodzić. Istotne jest także to, żeby podczas wymiany opon z czujnikami ciśnienia w razie potrzeby od nowa je zaprogramować lub przeprogramować. Do tego jest potrzebna wiedza i odpowiedni sprzęt. Podczas wybierania serwisu ogumienia należy zwrócić także uwagę, czy podczas zmiany opon jest sprawdzany system zawieszenia, ponieważ dzięki temu można naprawić od ręki powstałe usterki, a więc po czasie obejdzie się bez kosztownej naprawy. Szczególnie ważny jest zaufany serwis opon motocyklowych, których zmiana jest bardziej skomplikowana niż opon samochodowych i wymaga większego nakładu pracy.

Przechowalnia opon w Legnicy

W Legnicy kierowca, który nie ma przestrzeni na przechowywanie opon, może skorzystać z przechowalni opon. Wtedy jego opony będą w bezpiecznym i odpowiednio przystosowanym miejscu czekać na założenie ich w sezonie letnim lub zimowym. Koszt takiej usługi jest to 50-100 zł za sezon.

Naprawa opon w Legnicy

Serwisy opon oprócz świadczenia usług wymiany opon wykonują także naprawę opon. Może to być bieżnikowanie, czyli pokrycie nową warstwą gumy startego już bieżnika. Wykonuje się to przy oponach, które są do tego przystosowane. Innym częstym przypadkiem jest naprawa przebitej opony. Czasem wystarczy najechać na ostry kamień, aby uszkodzić oponę. Wówczas często wystarczy wykonać porządne klejenie opony lub jej wulkanizację, aby nadal mogła służyć podczas jazdy. Nie naprawia się starych lub zniszczonych opon, tylko trzeba je wymienić.

loading...