Urolog

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Wśród często występujących u dorosłych ludzi chorób są schorzenia układu moczowo-płciowego. Częściej występują u mężczyzn, ale także zdarzają się u kobiet. Należą do nich: choroby męskich zewnętrznych narządów płciowych, stany zapalne męskich i żeńskich narządów płciowych, zaburzenia funkcjonowania pęcherza moczowego, kamice, choroby nerek, przerost gruczołu krokowego oraz nowotwory narządów układu moczowego. Niektóre z tych dolegliwości wiążą się z uciążliwymi objawami i powodują dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Z kolei inne nie dają widocznych objawów, ale nieleczone mogą prowadzić do poważnych przewlekłych chorób, a nawet do śmierci. Jeśli pacjent ma problem z nietrzymaniem moczu, czuje ból przy jego oddawaniu, obserwuje zmiany w jego kolorze i ilości oddawanego, to powinien zgłosić się do lekarza specjalisty. Podobnie jeśli mężczyzna czuje ból, pieczenie i swędzenie cewki moczowej, a także gdy zaobserwuje niepokojący wygląd czy ból narządów rozrodczych, to powinien udać się do lekarza urologa w Legnicy. Jeśli u kogoś zostanie zdiagnozowane poważne schorzenie to warto znaleźć dobrego urologa przyjmującego w Legnicy, który przeprowadzi szczegółowy wywiad i rozpocznie skuteczne leczenie. Pacjenci polecają specjalistów przyjmujących przy ul. Struga i ul. Libana. Są to lekarze urolodzy, którzy mają doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowo-płciowego. W trudnych przypadkach medycznych warto szukać pomocy u profesora urologa, który posiada wieloletnie doświadczenie teoretyczne i praktyczne w swojej dziedzinie. Należy pamiętać, że lekarz który jest najlepszym w swojej dziedzinie urologiem odpowiednio zajmie się swoim pacjentem. Internetowe rankingi zawierające opinie o urologach stanowią cenną pomoc w kwestii wyboru specjalisty. W Legnicy działają poradnie urologiczne w których pracują wykwalifikowani lekarze. Niejeden specjalista urolog przyjmuje także w prywatnym gabinecie lekarskim. Przychodnie urologiczne działają również w ramach większych zakładów opieki zdrowotnej. Dzięki temu pacjenci mogą znaleźć odpowiedniego specjalistę dla siebie wśród lekarzy urologów przyjmujących w Legnicy, a także w okolicznych miastach.

Urolog w legnickim szpitalu

Z opieki urologa można skorzystać w poradni urologicznej i na oddziale urologicznym w legnickim szpitalu. Kadra urologii w szpitalu w Legnicy diagnozuje i leczy pacjentów na wysokim poziomie. Na oddziale urologicznym legnickiego szpitala wykonywane są zabiegi medyczne za pomocą metod laparoskopowych i endoskopowych. W taki sposób są usuwane kamienie moczowe, przeprowadzane są operacje pęcherza, prostaty i nerek, a także jest leczone nietrzymanie moczu u kobiet. W szpitalu w Legnicy na oddziale urologii pracują kompetentni i doświadczeni lekarze, w tym chirurdzy urolodzy. W swojej pracy używają oni nowoczesnych urządzeń i metod. Niemniej jednak lekarz urolog często korzysta także z usg podczas diagnozowania i leczenia swoich legnickich pacjentów.

Urolog przyjmujący w Legnicy prywatnie

W razie potrzeby można znaleźć urologa prowadzącego swoją praktykę w Legnicy prywatnie. Często lekarz urolog działa w ramach poradni urologicznej w Legnicy. Na wizytę do legnickiego urologa przyjmującego prywatnie można dostać się szybciej niż na NFZ. Urolog przyjmujący prywatnie pobiera opłaty za przeprowadzone konsultacje według cennika. Przykładowa cena wizyty u urologa razem z wykonaniem usg to 200 zł. Istnieje także możliwość znalezienia urologa, który świadczy wizyty domowe. W ramach prywatnej poradni urologicznej można także wykonać różne zabiegi chirurgiczne. Należy pamiętać, że badania wykonane w prywatnym gabinecie urologicznym są dodatkowo płatne.

Legnicki urolog na NFZ

Lekarz urolog przyjmuje pacjentów w Legnicy także na NFZ. Żeby zapisać się na wizytę należy udać się do poradni urologicznej w Legnicy i mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Czas oczekiwania na wizytę to zwykle kilka miesięcy. Przed wizytą w poradni urologicznej należy przygotować listę zażywanych leków, przebytych zabiegów chirurgicznych i chorób. Podczas wizyty warto jak najdokładniej opisać występujące objawy. Dzięki temu lekarz łatwiej ustali co dolega pacjentowi, zbada go, a następnie zleci potrzebne badania oraz zaplanuje dalsze leczenie. Badanie urologiczne jest krępujące, ponieważ polega na oględzinach okolic intymnych, dlatego warto przed nim zadbać o higienę. Jeśli będzie taka potrzeba to podczas wizyty urolog wykona także badanie usg. W razie problemów z układem moczowo-płciowym kobiety i mężczyźni powinni udać się do urologa dla dorosłych.

Urolog dziecięcy w Legnicy

Nie tylko dorośli mogą mieć problemy z układem moczowym. Takie schorzenia dotykają także dzieci. Diagnozowaniem i leczeniem wad wrodzonych, schorzeń zakaźnych i niezakaźnych dróg moczowych oraz nowotworów u pacjentów poniżej 18. roku życia zajmuje się urolog dziecięcy. Rozpoznaje i leczy dysfunkcje układu rozrodczego u chłopców. Jeśli u dziecka zostały stwierdzone wady rozwojowe układu moczowego, występują nawracające infekcje dróg moczowych, ból w okolicy nerek lub pęcherza moczowego, a także infekcje narządów rozrodczych (szczególnie u chłopców), to należy się udać do urologa dziecięcego przyjmującego w Legnicy. Przy wyborze dobrego urologa dziecięcego dobrze kierować się opiniami pacjentów których wcześniej leczył dany specjalista. Lekarz specjalizujący się w leczeniu schorzeń w zakresie urologii dziecięcej oprócz kompetencji powinien mieć także mieć odpowiednie podejście do małych pacjentów. Zadaniem urologa jest łatwe nawiązanie kontaktu z dzieckiem oraz cierpliwość i takt, ponieważ mali pacjenci zwykle odczuwają skrępowanie podczas badania ich okolic intymnych. Przed wizytą należy zadbać o czystość dziecka, a także wytłumaczyć mu dlaczego idzie do lekarza. Często urolog dziecięcy jest także chirurgiem, dzięki czemu może wykonać potrzebne zabiegi chirurgiczne u małych pacjentów.

loading...