Sushi

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

W Polsce powstaje coraz więcej restauracji i barów specjalizujących się w przygotowywaniu sushi. Cieszą się one dużą popularnością wśród klientów, którzy chcą spróbować tego dania lub są jego oddanymi wielbicielami. Sushi jest japońską potrawą, która składa się z gotowanego ryżu i dodatków takich jak: owoce morza, wodorosty nori, kawałki ryb czy warzyw. W legnickich lokalach można zjeść świeżo przyrządzone i smaczne sushi. Zróżnicowane menu lokali z sushi przyciąga wielu klientów z legnickich dzielnic.

Menu sushi w Legnicy

Legnickie lokale oferują swoim klientom tradycyjne przysmaki, a także różne zestawy sushi. Klasyczna rolka sushi, składa się z kawałka ryby, krewetki lub warzyw, które są umieszczone w ryżowym krążku i owinięte arkuszem glonów nori. Wyróżnia się różne rodzaje sushi ze względu na rodzaj i zawartość rolki. Podstawowa wersja to hosomaki, która ma tylko jeden dodatek w środku i jest najmniejsza ze wszystkich. Jej większą wersją jest futomaki, w której można znaleźć przynajmniej cztery dodatki, np. rybę i warzywne składniki. Jest to jeden z najbardziej popularnych rodzajów sushi. Jest też uramaki, w których ryż jest umieszczony na zewnątrz, a glony nori w środku, podobnie jak mięsna i warzywna zawartość. Nigiri jest uznawane za najstarszy rodzaj sushi i cenione przez znawców. Składa się ono z uformowanej porcji ryżu przykrytej kawałkiem ryby lub innego dodatku i przepasanej cienkim paskiem nori. Z kolei sashimi wygląda podobnie jak sushi. Są to kawałki ryby pokrojone w kostkę lub drobne plastry i odpowiednio przyprawione. Mogą być także zwinięte w rolkę. W menu legnickich lokali oferujących sushi są także dostępne różne dania kuchni japońskiej.

Gdzie zjeść sushi w Legnicy?

W Legnicy można zjeść smaczne i odpowiednio przygotowane sushi w lokalach sieci Koku Sushi. Bar Koku Sushi znajduje się przy ul. Wrocławskiej. W jego menu można znaleźć klasyczne sushi, tatary, zupy, przekąski, lunche, desery, a także kompozycje złożone z różnych rodzajów sushi. Dostępne są także dania bezglutenowe oraz wegetariańskie. Przy zamówieniu powyżej 40 zł dowóz jest gratis, a opakowania są płatne 1 zł/szt. Godziny otwarcia: nd.-czw. 12-22, pt-sb. 12-23. Numer tel.: +48 884 882 216. Jeśli chcesz coś szybko zjeść to udaj się do Koku Sushi City Point przy ul. Św. Piotra, który ma takie samo menu i godziny otwarcia jak lokal przy Wrocławskiej. Numer tel.: +48 534 005 383. W lokalach sieci Koku Sushi istnieje także możliwość zamówienia sushi za pomocą formularza internetowego.

loading...