Stacja kontroli pojazdów

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Każdy właściciel ma obowiązek wykonywać przegląd techniczny swojego samochodu w stacji kontroli pojazdów. Zwykle raz w roku należy wykonać badanie techniczne, które uprawnia do użytkowania pojazdu i poruszania się nim po drogach. W tym celu legniccy kierowcy zwykle korzystają z usług stacji kontroli, która ma uprawnienia do wykonywania kompleksowych badań technicznych pojazdów. Zalecane jest także okresowe sprawdzanie stanu samochodu w legnickiej stacji kontroli pojazdów. Jeśli właściciel samochodu jest bardzo zajęty to na pewno zainteresuje go oferta stacji kontroli pojazdów czynnej przez 24 h. Legniccy kierowcy coraz częściej korzystają z usług stacji diagnostycznej i na bieżąco dbają o stan swojego auta.

Podstawowa stacja kontroli pojazdów w Legnicy

Stacje kontroli pojazdów dzielą się na podstawowe i okręgowe. W podstawowej stacji kontroli pojazdów legniccy kierowcy wykonają badanie okresowe lub przegląd techniczny dla pojazdów ważących do 3,5 t. Natomiast w okręgowej stacji kontroli pojazdów jest wykonywana diagnostyka wszystkich pojazdów niezależnie od ich wagi. Także tam wykonuje się przegląd techniczny dla samochodów z zagranicy pierwszy raz rejestrowanych w Polsce czy samochodów na gaz.

Cena sprawdzenia auta na stacji diagnostycznej w Legnicy

Dobrze jest częściej niż raz w roku monitorować stan pojazdu, dlatego warto, szczególnie przed zimą, zlecić sprawdzenie auta na jednej ze stacji diagnostycznych w Legnicy. Wtedy samochód zostanie sprawdzony pod kątem technicznym oraz w zakresie elektroniki. Koszt takiej diagnostyki może wynieść nawet kilkaset złotych.

Przeglądy rejestracyjne w Legnicy

Po zakupie używanego samochodu na terenie Polski lub sprowadzeniu go z zagranicy należy wykonać jego przegląd rejestracyjny, czyli badanie techniczne niezbędne do rejestracji pojazdu. Gdy samochód został kupiony w salonie, takie badanie wykonuje się do 3 lat po zakupie. Przeglądy rejestracyjne wykonują stacje kontroli pojazdów w Legnicy. Pracownicy legnickich stacji kontroli pojazdów podczas wykonywania przeglądów rejestracyjnych sprawdzają zgodność numeru VIN, a także stan techniczny różnych układów samochodu.

Przegląd techniczny samochodu w Legnicy

Przegląd techniczny samochodu ma podobny zakres jak przegląd rejestracyjny. Polega na sprawdzeniu ogólnego stanu samochodu. W legnickich stacjach kontroli pojazdów wykonuje się takie badanie raz w roku. Wykonywanie przeglądu technicznego jest ważne z uwagi na bezpieczeństwo legnickiego kierowcy samochodu i jego pasażerów. Regularne wykonywanie badań technicznych jest obowiązkowe dla właściciela samochodu.

Co jest sprawdzane podczas przeglądu samochodu?

 • Silnik i emisja spalin
 • Układ hamulcowy
 • Układ kierowniczy
 • Układ wydechowy
 • Oświetlenie
 • Elementy nadwozia, w tym szyby
 • Zawieszenie
 • Opony (stan bieżnika)
 • Pasy bezpieczeństwa
 • Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Przegląd techniczny samochodu z gazem w Legnicy

Podczas corocznego wykonywania przeglądu technicznego samochodu wyposażonego w instalację gazową, oprócz sprawdzenia sprawności technicznej pojazdu jest także wykonywane specjalistyczne badanie instalacji gazowej. Właściciel auta musi mieć ze sobą także zaświadczenie o legalizacji instalacji gazowej.

Cena przeglądu samochodu w Legnicy

Cena przeglądu samochodu osobowego kosztuje 98 zł + 1 zł opłaty ewidencyjnej. Jeśli samochód nie przejdzie pomyślnie przeglądu, to po usunięciu usterek, do 14 dni można ponownie wykonać badanie techniczne pojazdu w tej samej stacji. Wtedy opłaca się tylko kwotę badań cząstkowych, których łączna suma może wynieść nie więcej niż 98 zł.

Przykładowy koszt przeglądu poszczególnych elementów auta:

 • hamulce – 20 zł
 • światła drogowe i światła mijania – 14 zł
 • układ kierowniczy oraz luzy w zawieszeniu – 20 zł
 • poziom toksyczności spalin – 14 zł
 • poziom hałasu – 20 zł
 • geometria kół jednej osi – 36 zł
 • działanie amortyzatorów jednej osi – 14 zł
 • koszt wszystkich innych usterek łącznie – 20 zł

Cena za przegląd auta z gazem w Legnicy

Jeśli chodzi o przegląd auta z gazem to jego cena wynosi 162 zł. Składa się na nią koszt badania technicznego 98 zł, koszt badania instalacji gazowej 63 zł oraz opłata ewidencyjna 1 zł.

Wykaz stacji kontroli pojazdów w Legnicy

W Legnicy znajduje się 7 stacji kontroli pojazdów. Niektóre z nich świadczą usługi w ramach podstawowej stacji, a inne jako stacje okręgowe. Część stacji posiada zaplecze warsztatowe. Poniżej znajduje się ich wykaz:

loading...