Skup złomu

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Ludzie wytwarzają coraz więcej odpadów, które są gromadzone na wysypiskach śmieci. Jednak nie wszystkie śmieci trzeba wyrzucać, ponieważ dużą ich część można ponownie przetworzyć. Tak jest między innymi ze złomem, dlatego coraz popularniejsze stają się punkty jego skupu, do których w godzinach otwarcia można go dostarczyć i sprzedać. Odwiedzając jedno z legnickich miejsc składowania złomu można tam także kupić w dobrej cenie części do różnych sprzętów zachowane w bardzo dobrym stanie. Złom zgromadzony w punkcie skupu jest segregowany i przekazywany do firm zajmujących się jego przetwarzaniem. Po recyklingu jest on ponownie wykorzystywany w produkcji przemysłowej. Przykładowe godziny otwarcia punktów skupu złomu to: od poniedziałku do piątku 8-16 lub 9-17, a w soboty 8-12 lub 8-14.

Cennik w legnickim skupie złomu

Cena skupu złomu jest ustalana odrębnie przez każdy punkt odbioru. Z tego powodu oraz w zależności od wysokości naliczanej marży, cennik kilku punktów skupu złomu może się od siebie różnić. Dlatego przed podjęciem decyzji o sprzedaży, warto sprawdzić oferty kilku miejsc przyjmujących złom. Cena skupu złomu stalowego na złomowisku to kilkanaście groszy lub kilkadziesiąt groszy za kilogram. Jednak częściej w skupie złomu można spotkać ceny za tonę (Mg). W zależności od rodzaju stali, na złomowisku w Legnicy można otrzymać nawet kilkaset złotych za tonę złomu stalowego. W przypadku sprzedaży dużych ilości cena jest ustalana indywidualnie.

Skup metali kolorowych w Legnicy

Legnickie skupy przyjmują także złom metali kolorowych, takich jak: miedź, mosiądz, brąz, aluminium, ołów czy inne metale. W przypadku metali kolorowych cennik skupu jest zróżnicowany i zależny od rodzaju metalu. Przykładowo, za kilogram mosiądzu czy brązu można otrzymać powyżej 10 zł. W zależności od rodzaju, kilogram złomu aluminiowego ma wartość od złotówki do kilku złotych, a za aluminiowe puszki w granicach 3 zł. Z kolei ołów kosztuje kilka złotych za kilogram.

Skup złota w Legnicy

W Legnicy skup złota prowadzą lombardy i zakłady jubilerskie. Przyjmują głównie biżuterię, złote monety, przedmioty czy sztabki. W przypadku skupu złomu złota należność jest wyceniana za każdy gram tego szlachetnego metalu. Cennik skupu złota jest zależny od bieżącego kursu dolara. Przykładowa cena złota o wysokiej próbie to od kilkudziesięciu do ponad stu złotych za gram.

Skup miedzi w Legnicy

Jednym z bardziej wartościowych metali kolorowych przyjmowanych przez skup metali kolorowych jest miedź. Zwykle jest ona pozyskiwana z różnego rodzaju przewodów elektrycznych oraz instalacji sanitarnych. Cennik skupu miedzi w legnickich punktach jest zróżnicowany i zależny od rodzaju złomu. Za jeden kilogram można otrzymać 15-20 zł.

Skup srebra w Legnicy

Legnickie lombardy i jubilerzy skupują także srebro o wysokich próbach. Dawniej ze srebra były wykonywane monety stanowiące środek płatniczy, obecnie ta praktyka wyszła już z użycia. Jednak nadal srebro jest bardzo popularnym kruszcem z którego wykonuje się biżuterię. Cena skupu złomu srebra jest zależna od bieżącego kursu dolara. Cennik skupu srebra jest wyliczany za każdy gram i zależny od jego próby.

Skup złomu elektronicznego w Legnicy

Legnickie firmy zajmują się także skupem złomu elektronicznego, takiego jak domowe AGD i RTV, komputery, laptopy, telefony, kable czy części maszyn. Niektóre punkty skupu posiadają linie na których pracownicy rozmontowują takie urządzenia i odzyskują z nich plastik, metale kolorowe oraz szlachetne. Tak odzyskane części z urządzeń elektronicznych są przetapiane w hutach i na nowo użytkowane. Skup złomu elektronicznego ma zróżnicowany cennik, ponieważ jest on zależny od ilości i jakości przyjętego towaru.

loading...