Skup makulatury

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Coraz więcej książek i czasopism można zamówić w prenumeracie cyfrowej i czytać na telefonie, komputerze czy czytniku. Nadal jest jednak wielu zwolenników papierowych wydań książek, gazet i czasopism (nie mówiąc o podręcznikach szkolnych). Gazetki z ofertą sklepów, ulotki, papierowe wydruki, gwarancje, instrukcje i kartonowe opakowania tworzą coraz więcej zalegającej makulatury. W ten sposób powstaje pokaźna sterta papierów, z którymi nie wiadomo co zrobić. W takiej sytuacji warto poszukać w Legnicy skupu makulatury, gdzie można oddać niepotrzebną tekturę, karton czy papier. Cena makulatury w skupie jest dosyć niska, ale dzięki jej oddaniu zyskamy wolne miejsce. Legnickie skupy chętnie przyjmują hurtowe ilości makulatury. Zgromadzony w skupie papieru w Legnicy surowiec jest następnie przekazywany do przetworzenia i wtórnego użytkowania.

Jakie rodzaje makulatury są skupowane w Legnicy?

W legnickich punktach odbioru można oddać rożnego rodzaju makulaturę. Zwykle w skupie oddzielnie jest przyjmowana makulatura z tektury czy kartonu oraz z gazet kolorowych. W zależności od rodzaju makulatury jej cena za kilogram jest zróżnicowana. Cena skupu kartonów i tektury jest zwykle prawie dwukrotnie niższa niż gazet kolorowych. Oddając makulaturę do legnickiego skupu trzeba pamiętać, aby była czysta i sucha oraz nie miała syntetycznych dodatków.

Cennik skupu makulatury w Legnicy

Cennik skupu makulatury jest ustalany indywidualnie przez każdy punkt odbioru. Jeśli w okolicy jest więcej punktów skupu, to warto zorientować się, gdzie można uzyskać najlepszą cenę za sprzedawaną makulaturę. Przykładowa cena za kilogram makulatury typu karton lub tektura to kilkanaście do kilkudziesięciu groszy. Dla porównania cena zakupu makulatury w sklepie to od kilkudziesięciu groszy do nawet dziesięciu złotych za karton w zależności od jego wielkości. W przypadku dużych ilości kartonów cena w skupie może być wyższa. Tak jest na przykład w przypadku belowanej tektury, której cena jest ponad dwukrotnie wyższa niż tego surowca luzem.

loading...