Sala weselna

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Ślub i wesele to bardzo ważna chwila dla narzeczonych, dlatego młode pary przywiązują niezwykłą wagę do przygotowania tego dnia. Podczas organizacji uroczystości weselnych należy załatwić wiele spraw. Począwszy od organizacji ceremonii zaślubin, zarezerwowania odpowiedniego lokalu na przyjęcie weselne, przygotowania oprawy muzycznej i dekoracji oraz zaproszenia gości. Obecnie przyjęcia weselne urządza się nie tylko w klasycznych salach weselnych, ale także w różnych budowlach położonych na łonie natury, a nawet w plenerze. W Legnicy i okolicy znajduje się wiele obiektów, które z powodzeniem mogą służyć za lokale weselne. Przestronne sale, stylowe domy weselne, klimatyczne restauracje i wiele innych miejsc. Każdy kto zapozna się z ofertą legnickich lokali znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce na wesele. Na całym Dolnym Śląsku istnieje dużo dogodnych i pięknych miejsc, gdzie można urządzić uroczystość weselną. Znajdują się tam odnowione pałacyki, dworki, a także różne drewniane obiekty zaadaptowane do urządzania przyjęć. Trudno jednoznacznie ocenić gdzie najlepiej zorganizować wesele w Legnicy, ponieważ jest to zależne od oczekiwań narzeczonych. Miejscem często wybieranym przez legnickie młode pary są sale weselne.

Legnica posiada szeroką ofertę sal weselnych. W okolicy miasta znajduje się także wiele domów weselnych, w których można urządzić przyjęcie. W razie potrzeby noclegu dla gości istnieje możliwość wynajęcia sali weselnej, która świadczy dodatkowo taką usługę. Miłośnicy stylowych wnętrz znajdą odpowiednią dla siebie rustykalną salę. Ceny sal weselnych w Legnicy są zróżnicowane i zależne od wielu czynników.

Sale weselne w Legnicy i okolicy

W Legnicy są różnego rodzaju sale weselne. Niektóre działają jako odrębne obiekty, otoczone terenem zielonym i parkingiem dla gości. Większość legnickich hoteli posiada sale bankietowe, które służą także jako sale weselne. Inne funkcjonują jako restauracje otwarte dla gości, gdy nie ma tam zaplanowanej imprezy zamkniętej. Legnicka sala weselna może pomieścić od około 100 do nawet 300 gości, a w niektórych hotelach nawet więcej osób, na przykład po połączeniu dwóch sal. Takie obiekty mogą być stylizowane w klimacie różnych epok, stylów architektonicznych czy popularnych obecnie trendów. Zwykle sala zaadaptowana na wesele w Legnicy jest klimatyzowana, co zapewnia komfort podczas przyjęcia nawet podczas największych upałów. Wybór sali na organizację uroczystości weselnej zależy od wielu aspektów. Przede wszystkim jeśli sala jest prestiżowa i ludzie chętnie biorą w niej ślub to może być trudno znaleźć wolny termin w czasie sezonu. Często salę trzeba zarezerwować już dwa albo trzy lata przed ślubem. Jednak jeśli klient chce zorganizować wesele poza sezonem to jest większa szansa na znalezienie wcześniejszego terminu. Warto zwrócić uwagę na dogodną lokalizację sali weselnej, żeby uniknąć kłopotów z dotarciem do niej. Serwisy weselne podają, że legnickich sal weselnych jest kilkanaście. Znacznie większy wybór sali jest w okolicach Legnicy i szacuje się go na 117 obiektów. Na terenie całego województwa dolnośląskiego serwisy odnotowują aż 254 takie miejsca.

Domy weselne w Legnicy

Dużą popularnością wśród legnickich młodych par cieszy się także dom weselny. Jest to obiekt, który oprócz sali weselnej z parkietem do tańczenia ma także własną kuchnię, pokoje hotelowe, miejsce dla gości na świeżym powietrzu, a także parking. Niejeden dom weselny w okolicy Legnicy jest kameralnie położony w zacisznym miejscu, często na łonie przyrody. Zwykle domy weselne znajdują się poza Legnicą z uwagi na komfort klientów i zaplecze, którym dysponują. Każdy dom weselny zachwyca gości swoim pięknem i bajecznym wystrojem. Serwisy weselne szacują, że w Legnicy i jej bliskiej okolicy jest 9 domów weselnych.

Sale weselne z noclegami w Legnicy

Większość sal weselnych udostępnia pokoje dla nowożeńców, a niektóre z nich posiadają zaplecze hotelowe dla gości weselnych w promocyjnych cenach. Jeśli młoda para wybierze opcję sali weselnej z noclegami, to zwiększy swoje wydatki na organizację przyjęcia weselnego. Koszt organizacji noclegów dla gości jest szacowany od 65 zł do nawet powyżej 100 zł od osoby.

Rustykalne sale weselne w Legnicy

Zwolennicy obcowania z naturą mogą wybrać na miejsce swojego przyjęcia weselnego salę weselną urządzoną w stylu rustykalnym. Takie sale często są organizowane w starych młynach, wielkich stodołach czy halach przemysłowych i mają odpowiednio wystylizowane wnętrze. Rustykalna sala weselna ma unikalny charakter i zwykle znajduje się pośród pól i lasów. Gdy taka sala weselna jest w pełni wyposażona to koszt wesela będzie podobny jak w przypadku standardowej sali. Jeśli jest to tylko pusty obiekt, to do kwoty jego wynajmu należy doliczyć koszt wyposażenia, cateringu i obsługi.

Ceny sal weselnych w Legnicy

Ceny wynajmu sal weselnych w Legnicy są bardzo zróżnicowane. W serwisach weselnych szacowane są na od 120 do 300 zł od osoby. Średnia cena plasuje się w granicach 140-200 zł. Tania sala weselna w Legnicy proponuje stawkę nawet 120 zł od osoby. Podstawowy koszt wynajmu sali jest zależny od tego jaki wariant proponowanego menu zostanie wybrany przez organizatorów wesela. Istotny jest także prestiż wynajmowanego na wesele lokalu. Zdecydowanie tańsze sale można znaleźć poza miastami. Przy ustalaniu kosztu wynajmu sali należy też zorientować co zawiera proponowana przez lokal cena.

loading...