Przedszkole

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Codzienność rodziców jest pełna licznych wyzwań i decyzji związanych z odpowiedzialnym wychowywaniem dziecka. Gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek, ważną decyzją jest wybór przedszkola. Takiego miejsca w którym Twoje dziecko będzie otoczone opieką. Jeśli stoisz przed takim wyborem, zapoznaj się z ofertą legnickich przedszkoli. Wśród przedszkoli publicznych, prywatnych i niepublicznych w Legnicy, znajdziesz odpowiednią placówkę dla swojego dziecka. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko miało konkretne zajęcia dodatkowe, możesz wybrać przedszkole, które je zapewni. Twoja pociecha ma specjalne potrzeby? Udział w zajęciach w legnickich przedszkolach integracyjnych lub specjalnych umożliwi jej optymalny rozwój. W przedszkolu w Legnicy Twoje dziecko będzie miało kontakt z rówieśnikami i nauczy się wielu nowych rzeczy.

Co oferuje przedszkole publiczne w Legnicy?

W Legnicy działa kilkanaście przedszkoli publicznych. Ich działalność jest dofinansowywana przez prowadzącą je gminę lub miasto. Niewątpliwym atutem przedszkola publicznego jest ponoszenie przez rodziców niższych opłat za pobyt dziecka. Z tego powodu rodzice spieszą się, żeby zapisać swoje dziecko do przedszkola publicznego w Legnicy. Koszt pobytu dziecka to opłata za wyżywienie oraz za pobyt dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin dziennie. Płatne są także różne zajęcia dodatkowe. Mały człowiek podczas pobytu w grupie przedszkolnej jest pod opieką pań przedszkolanek. Osoby pracujące w przedszkolu posiadają wykształcenie pedagogiczne, a także kwalifikacje do pracy z dziećmi. Zajęcia przedszkolne są urozmaicone. Dzieci poznają swoje otoczenie i świat poprzez zabawę. W ramach zajęć jest realizowany program edukacyjny dla przedszkoli. Przedszkolaki spędzają czas na świeżym powietrzu, wychodzą na spacery i bawią się na placu zabaw. W wielu placówkach organizowane są różnego rodzaju atrakcje i wycieczki. Dzieci mają zapewnioną opiekę specjalistów, w tym logopedy i psychologa.

Jaka jest oferta legnickich przedszkoli prywatnych?

Wielu rodziców decyduje się na wysłanie dziecka do legnickiego przedszkola prywatnego. Opłata za czesne jest zdecydowanie wyższa niż w przedszkolach publicznych. Za to przedszkola prywatne są czynne od wczesnego ranka do późnego popołudnia (np. 6:30-16:30 albo i dłużej). Dzięki temu rodzic może komfortowo pracować i spokojnie odebrać swoje dziecko po pracy. W prywatnych przedszkolach w Legnicy organizowane są także dodatkowe zajęcia edukacyjne, np. języki obce, zajęcia plastyczne, muzyczne. Dzieci znajdują się pod opieką specjalistów – psychologa, logopedy, którzy dbają o ich zrównoważony rozwój. W Legnicy można także posłać dziecko do przedszkola montessoriańskiego, w którym kładzie się nacisk na indywidualny rozwój dziecka. Wśród legnickich placówek są przedszkola specjalne, językowe, sportowe czy integracyjne. Legnickie przedszkola prywatne posiadają bogatą ofertę zajęć dydaktycznych i dodatkowych, dzięki którym dziecko będzie rozwijało swój indywidualny potencjał. Niezwykle ważna jest także możliwość kontaktu z rówieśnikami podczas nauki i zabawy. W ten sposób dziecko nawiązuje i wzmacnia relacje z innymi dziećmi.

Jak wybrać przedszkole dla dziecka w Legnicy?

Stoisz przed wyborem przedszkola dla swojego dziecka? Zastanawiasz się, które będzie dla niego odpowiednie? Nie wiesz na co zwrócić uwagę? Wybierz przedszkole dostosowane do potrzeb Twojego dziecka. Jeśli ma specjalne potrzeby, uwzględnij to podczas wyboru legnickiego przedszkola. Zwróć także uwagę na odległość od domu czy pracy. Wybierając przedszkole blisko pracy, możesz spokojnie odebrać dziecko po jej zakończeniu i jechać prosto do domu. Decydując się na przedszkole w Legnicy weź pod uwagę jakie masz możliwości finansowe. Opłaty za przedszkola prywatne są wyższe niż za publiczne. Zwróć uwagę na to co oferuje dane przedszkole w cenie pobytu, za co musisz dopłacić i jakie są dodatkowe koszty. I najważniejsze, zaobserwuj jaka jest atmosfera w przedszkolu, czy jest plac zabaw i czy dziecko dobrze się tam czuje. Przecież to Twoje dziecko będzie tam przebywało kilka godzin dziennie.

Przedszkole niepubliczne – co oferuje w Legnicy?

Zamiast publicznego lub prywatnego przedszkola, legniccy rodzice mogą wybrać także placówkę niepubliczną. Jest to przedszkole w Legnicy, prowadzone przez osoby fizyczne lub prawne inne niż samorząd terytorialny. Dlatego nie jest ono dotowane ze środków państwowych, jak przedszkola publiczne w Legnicy. W ramach czesnego niepubliczne przedszkola oferują Twojemu dziecku różne zajęcia dodatkowe, mające na celu jego harmonijny rozwój. Atrakcyjną ofertę proponują także punkty przedszkolne, które można znaleźć wśród legnickich przedszkoli. Jest tam zwykle jedna mało liczna grupa przedszkolna. Jeśli Twoje dziecko ma specjalne potrzeby edukacyjne, to przyjrzyj się ofercie przedszkola integracyjnego w Legnicy, w której uczą się także dzieci zdrowe. W Legnicy są także przedszkola specjalne, do których mogą uczęszczać dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. W zależności od tego czego potrzebujesz Ty i Twoje dziecko, możesz wybrać przedszkole z szerokiej oferty legnickich placówek oświatowych.

loading...