Pomoc drogowa

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Kierowcę jadącego samochodem mogą czekać różne nieoczekiwane niespodzianki. Jeśli w dodatku pokonuje długą to trasę to awaria auta jest dla niego dużym kłopotem. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej wezwać najbliżej zlokalizowaną pomoc drogową. Szczególnie godne uwagi są firmy, które są dostępne dla klientów całodobowo. W Legnicy jest kilka firm, które świadczą usługi z zakresu pomocy drogowej w przypadku awarii samochodu. Dowiozą paliwo, naładują akumulator, otworzą samochód zatrzaśnięty z kluczykami, wykonają drobne naprawy pozwalające na kontynuowanie jazdy. W trudniejszych sytuacjach odholują albo wezmą samochód na autolawetę. Jeśli zepsuje Ci się auto, to korzystając z usług legnickich firm na pewno otrzymasz szybko potrzebną pomoc.

Całodobowa (24h) pomoc drogowa w Legnicy

Legnickie firmy świadczące pomoc drogową pracują przez 24 h. Dzięki temu w każdej chwili są w stanie dojechać do klienta i wybawić go z kłopotu związanego z samochodem. Wykonują drobne usługi, takie jak dowóz paliwa, naładowanie akumulatora, zmiana koła, a także wyciągną auto z rowu. W ramach usług takiej firmy można także wynająć samochód zastępczy lub otrzymać go w ramach ubezpieczenia OC. Opcja uzyskania pomocy drogowej przez całą dobę jest dużym komfortem dla często podróżujących kierowców.

Cennik pomocy drogowej w Legnicy

Jeśli chodzi o cennik usług, jakie świadczą firmy proponujące pomoc drogową w Legnicy, to większość usług jest indywidualnie wyceniana podczas rozmowy telefonicznej, w czasie której kierowca zgłasza powód wezwania pomocy drogowej. Po przedstawieniu sytuacji i odległości w jakiej znajduje się kierowca, a także uwzględnieniu rodzaju samochodu, następuje szacowana wycena usługi. Czasem zdarza się, że faktyczna wycena usługi następuje na miejscu, na przykład w przypadku dokonania drobnej lub sporej naprawy. W związku z różnymi problemami i specyfiką działalności pomocy drogowej w większości przypadków ceny są ustalane indywidualnie dla każdego zlecenia. Przy niektórych usługach jest podany orientacyjny koszt. Na przykład dowóz paliwa kosztuje około 80-150 zł, uruchomienie samochodu 100-150 zł, a udostępnienie samochodu zastępczego 80-270 zł za dobę.

Cennik lawety w Legnicy

Czasem samochód jest poważnie uszkodzony na przykład w wyniku stłuczki. Wtedy kierowca musi skorzystać z usług lawety lub autolawety. Samochod zostaje bezpiecznie umieszczony na platformie lawety i przetransportowany do warsztatu samochodowego lub pod adres kierowcy. W przypadku lawety jest też możliwość wypożyczenia jej w celu transportu dużych urządzeń lub przewozu samochodów osobowych. Cennik wynajmu lawety w Legnicy to około 250-350 zł za dobę. Istnieje możliwość wynajęcia lawety na godziny bez kierowcy. Podczas zamawiania lawety należy zwrócić uwagę na to, czy udostępniająca ją firma świadczy swoje usługi przez 24 h.

Holowanie samochodów w Legnicy

Gdy samochód jest sprawny, ale z jakiegoś powodu nie chce zapalić, to jest możliwość zamówienia usługi odholowania go przez legnicką pomoc drogową do warsztatu samochodowego lub we wskazane przez właściciela miejsce. Wiele firm w Legnicy proponuje oprócz holowania samochodów taką usługę dla innych pojazdów mechanicznych, takich jak ciągniki czy samochody ciężarowe. Autoholowanie jest często wybieraną opcją przez kierowców. Ceny holowania pojazdów na terenie miasta zaczynają się od 100 zł, a poza miastem jest to 1-2 zł za każdy kilometr. Kwota za holowanie auta jest ustalana indywidualnie w zależności od pojemności silnika, wagi i wielkości samochodu.

loading...