Pomelo z Chin – czy jest zdrowe?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Pomelo to duży owoc cytrusowy, który jest coraz bardziej popularny i spotykany w wielu domach. Posiada on ogromne właściwości zdrowotne i nawet określa się go mianem bomby witaminowej. Może on osiągać wagę nawet 2 kg. Ten owoc jest słodszy od grejpfruta i nie posiada gorzkiego posmaku. Chińczycy nazywają go owocem szczęścia. Czy pomelo jest zdrowe? Jakie są jego najważniejsze właściwości?

Wartości odżywcze pomelo

Przede wszystkim pomelo jako jedyny z cytrusów posiada aż takie ilości witaminy C. Przebija w rankingu nawet cytrynę i pomarańczę. W 100 gramach owocu znajduje się jedynie 40 kalorii i aż 60 mg witaminy C. To bardzo cieszy i pomelo przez to może wzmacniać odporność. Oprócz tego owoc to bogactwo błonnika, potasu, żelaza, wapnia, magnezu, cynku, sodu, potasu, fosforu, miedzi czy  manganu. Jeśli chodzi o witaminy to pomelo dostarcza organizmowi witamin A, B1, B2, B3, B6.

Obecne w pomelo przeciwutleniacze

Bardzo cieszy fakt, iż w pomelo znajduje się duża ilość przeciwutleniaczy. One z kolei mogą być pomocne w zapobieganiu i odwróceniu uszkodzeń komórek, spowodowanych przez wolne rodniki. W owocu znajdują się między innymi naringenina i naringina. Obecny w pomelo likopen z kolei cechuje się właściwościami przeciwstarzeniowymi oraz pozytywnie wpływa na działanie serca.

Przeczytaj również:  Jak urządzić poddasze w starym domu?

Miąższ pomelo jest cenny z jeszcze innego powodu, ponieważ może zahamowywać rozwój komórek nowotworowych. Trzeba pamiętać o tym, że gruba gorzka skórka pomelo także jest jadalna i to ona zawiera najwięcej bioflawonoidów. Warto zdobyć się na wysiłek i spożywać całe pomelo tym dbając o swoje zdrowie.

Pomelo a choroby układu krążenia

Bogate w cenne składniki pomelo posiada także duże ilości potasu, który między innymi jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Potas działa w ten sposób, że rozszerza naczynia krwionośne , co oznacza, że ​​uwalnia napięcie w naczyniach krwionośnych oraz zwiększa krążenie krwi i dotlenienie w narządach. Dzięki niemu serce pracuje równo i nie jest obciążone, co zmniejsza ryzyko miażdżycy, zawału serca czy udaru mózgu. Pomelo jest więc bogate w cenny składnik.

Przeczytaj również:  Jak dobrze zacząć dzień?

Pomelo to zdecydowanie owoc godny uwagi. Jest dostępny w sklepach i na bazarach, więc warto go spożywać z uwagi na cenne składniki i witaminy. Pomelo z Chin jest bardzo zdrowe, a wręcz może chronić przed powstawaniem wielu chorób. Na pewno cieszy fakt, że przy tym owoc jest bardzo smaczny i można się wręcz rozkochać w jego konsystencji. Pomelo korzystnie wpłynie na stan zdrowia.