Podolog

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Ludzkie stopy przemierzają codziennie wiele kilometrów często w mniej lub bardziej wygodnych butach. To właśnie na nich spoczywa odpowiedzialność za komfortowe chodzenie. Stopy często ulegają różnego rodzaju urazom lub innym dolegliwościom, dlatego dobrze jest o nie na bieżąco dbać. W tym celu warto skorzystać z usług legnickiego podologa, czyli specjalisty od stóp. Podolog zwykle nie jest lekarzem, ale jego wykształcenie obejmuje wiele aspektów dotyczących leczenia i pielęgnacji stóp. Oferowane przez niego usługi są szczególnie przydatne osobom chorym na cukrzycę czy diabetykom, a także osobom, które mają genetyczne predyspozycje do różnych uciążliwych dolegliwości stóp. Podczas poszukiwań podologa, który jest dobry w swojej dziedzinie warto zwrócić uwagę na jego wykształcenie. Czy ukończył kilkunastodniowy kurs, kilkuletnie studia, a także czy na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje. Warto także zapytać o opinie dotyczące konkretnego podologa jego klientów. Podolog świadczy swoje usługi odpłatnie w gabinecie w oparciu o cennik usług, a także w ramach wizyt domowych. W przypadku problemów z wrastającymi paznokciami, bolesnymi odciskami czy potrzebą profesjonalnej pielęgnacji stóp i paznokci warto udać się na konsultację do specjalisty w zakresie podologii, który doradzi w jaki sposób prawidłowo dbać o stopy.

Legnicki gabinet podologiczny

Zakres usług gabinetu podologicznego w Legnicy obejmuje usługi związane z pielęgnacją i wykonywaniem zabiegów leczniczych stóp. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych przez podologa jest usuwanie odcisków i modzeli ze stóp, dzięki czemu klient odczuwa szybką ulgę. Podolog wykonuje także pedicure medyczny, który polega na wyczyszczeniu stóp z martwego naskórka oraz usunięciu z nich zmian skórnych. Coraz częściej podolog zajmuje się także korektą i pielęgnacją wrastających paznokci, które stanowią spory problem i powodują duży dyskomfort u osób w różnym wieku. W legnickim gabinecie podologicznym można wykonać także badanie podologiczne. W oparciu o wywiad oraz wynik takiego badania można zamówić indywidualne wkładki ortopedyczne, które poprawią komfort chodzenia. Ponadto w gabinetach podologicznych jest wykonywany pedicure, malowanie paznokci, a także dezynfekcja obuwia.

Czy w Legnicy jest podolog na NFZ?

Legnicki podolog nie świadczy swoich usług w ramach NFZ, ponieważ nie jest lekarzem. Jednak wykonuje on niektóre zabiegi, które wcześniej wykonywali wyłącznie chirurdzy czy dermatolodzy. Jednym z takich zabiegów jest pedicure leczniczy, który polega na pielęgnacji stóp i paznokci, a także usuwaniu modzeli, odcisków czy zgrubień. W razie potrzeby zakładana jest także klamra na wrastające paznokcie. Taki pedicure jest szczególnie ważny dla osób, które mają genetyczne uwarunkowania do problemów ze stopami. Często decydują się na niego także osoby, które chcą mieć zdrowe i zadbane stopy. Do niedawna leczenie wrastających paznokci było domeną lekarzy i w wielu przypadkach było wykonywane na NFZ. Często wiązało się to z zrywaniem paznokcia. Obecnie NFZ refunduje także zabieg wycięcia bocznych części wrastającego paznokcia przez chirurga. Terminy są zależne od liczby chętnych. Legnicki podolog może skorygować wrastający paznokieć łatwiejszymi i bardziej komfortowymi dla pacjentów sposobami.

Prywatny podolog w Legnicy

Legnicki podolog świadczy swoje usługi wyłącznie prywatnie. W ramach swoich usług oferuje usuwanie odcisków, modzeli, zrogowaceń skóry oraz łagodzenie dolegliwości stóp. Podolog świadczy także usługę wykonywania pedicure medycznego, który obejmuje kompleksową pielęgnację oraz leczenie problemów stóp i paznokci. Pedicure leczniczy jest zalecany osobom, które borykają się z różnymi dolegliwościami stóp i paznokci, ale nie tylko. W przypadku wyboru specjalisty podologa warto także zwrócić uwagę na to czy w ramach swojej prywatnej działalności podolog współpracuje także z lekarzami specjalistami. Problem wrastającego paznokcia można także usunąć w prywatnym gabinecie chirurga, który świadczy swoje usługi w Legnicy.

loading...