Pierwsze morsowanie – jak się przygotować?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Ostatnio coraz bardziej popularne i modne staje się morsowanie. Można o nim usłyszeć coraz częściej. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Taki aktywny wypoczynek ma wiele zalet i dzięki temu zyskuje coraz to więcej zwolenników. Jednak chcąc rozpocząć morsowanie trzeba wiedzieć, jak się do tego przygotować. Podstawowe porady mogą się okazać pomocne.

Morsowanie – co to takiego?

Za morsowaniem kryje się nic innego jak kąpiele w zimnej wodzie. Dokładnie jest to krótkotrwałe zanurzenie ciała w lodowatej wodzie, w celu pobudzenia organizmu. Wcale nie mamy tutaj na myśli zimnego prysznica czy wejścia do wanny pełnej chłodnej wody. Miłośnicy morsowania kąpią się w morzu oraz innych zbiornikach wodnych i to w okresie, gdy temperatura powietrza spada poniżej zera. Mówi się, że najlepszy czas na morsowanie jest okres od późnej jesieni aż do wczesnej wiosny.

Przeczytaj również:  Jak zapakować kwiat doniczkowy na prezent?

W jaki sposób przygotować się do pierwszego morsowania?

Nie każdy wie, że do morsowania trzeba się dobrze przygotować i przede wszystkim warto udać się do lekarza i po prostu zapytać, czy możemy korzystać z morsowania. Wiele osób posiada choroby przewlekłe, które mogą być przeciwskazaniami jeśli chodzi o morsowanie. Problemy z sercem, krążeniem czy ciśnieniem, mogą przyczynić się do pojawienia się niepożądanych efektów, więc aby temu uniknąć warto zapytać lekarza o to, czy możemy morsować.

Morsowanie to ciekawy i oryginalny wypoczynek, do wykonywania którego potrzebujemy specjalnego wyposażenia. Należy wyposażyć się w:

  • buty lub skarpety do morsowania –uchronią stopy przed skaleczeniem
  • czapkę i rękawiczki – chronią one części ciała, które ulegają najszybszemu wychłodzeniu
  • strój kąpielowy
  • ręcznik i szlafrok
  • termos na ciepłą herbatę

Zaczynając swoją przygodę z morsowaniem trzeba wiedzieć, że przed wejściem do zimnej wody konieczna jest dobra rozgrzewka. Dzięki niej organizm zostanie wyposażony w tlen i przygotujemy się do zanurzenia w zimnej wodzie. Warto po prostu przed morsowaniem pobiegać. Po około 20 minutach aktywności jesteśmy rozgrzani.

Przeczytaj również:  Jaki krem do twarzy w czasie chemioterapii?

Podczas pierwszego morsowania nie powinniśmy być sami. Warto umówić się z grupą morsów, którzy są już doświadczeni. Wtedy będziemy się czuć pewniej i bezpieczniej. Pierwsze morsowanie powinno być delikatne i spokojne. Nie ma co szaleć czy się wygłupiać. Dzięki dobremu wyposażeniu nasz pierwszy raz będzie bardzo udany i zachęci do dalszego morsowania.