Ortodonta

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Zwiększająca się świadomość Polaków na temat leczenia wad zgryzu, sprawia że coraz częściej zarówno dzieci, młodzież i dorośli korzystają z usług ortodonty w Legnicy. Usługi ortodontyczne świadczone są w kilku legnickich gabinetach. Przy wyborze dobrego ortodonty mieszkańcy Legnicy kierują się przede wszystkim opiniami znajomych, którzy korzystali z jego usług. W gabinecie legnickiego stomatologa można uzyskać podstawowe informacje o tym czy istnieje potrzeba leczenia ortodontycznego. Często zdarza się także, że pacjenci umawiają się na wizytę u ortodonty ze względów estetycznych.

Cennik usług legnickich ortodontów

Leczenie ortodontyczne jest zwykle długie i kosztowne, dlatego dobrze jest wiedzieć czy wydawane na nie pieniądze są równoważne z efektami pracy legnickiego ortodonty. Zwykle ortodonta stara się dostosować leczenie do możliwości finansowych pacjentów. Leczenie ortodontyczne przebiega według kilku etapów. Pierwszym z nich jest konsultacja oraz wykonanie badań diagnostycznych. Następnie ortodonta ustala plan leczenia, w tym typ aparatu ortodontycznego oraz czas leczenia. Następnie pacjentowi zostaje założony aparat ortodontyczny. Zwykle co miesiąc odbywają się wizyty kontrolne. Całość leczenia ortodontycznego może trwać nawet kilka lat. Dopiero po skorygowaniu wady następuje zdjęcie aparatu ortodontycznego. Wtedy pacjent nosi specjalnie wykonane aparaty retencyjne, które zabezpieczają przed nawrotem wady. Kontrolne wizyty retencyjne odbywają się co pół roku. Aparat stały składa się z łuków, które są przyklejane do zębów pacjenta. Z kolei aparat ruchomy należy nosić 4-6 godzin w ciągu dnia oraz w ciągu nocy. Cennik usług ortodontycznych jest zależny od rodzaju wykorzystywanych materiałów i zastosowanych aparatów ortodontycznych. Podstawowa diagnostyka ortodontyczna to wydatek kwoty 160-200 zł. W zależności od rodzaju aparatów stałych ich koszt to około 2-3 tyś. zł za jeden łuk. Aparat ruchomy to koszt około 1-2 tys. zł za górę i dół. Koszt wizyty kontrolnej to 150-200 zł. Niektórzy legniccy dentyści świadczą także usługi ortodontyczne. Dokonując wyboru ortodonty wśród legnickich specjalistów należy zwrócić uwagę na to jaką mają opinię wśród pacjentów.

Ortodonta dla dzieci w Legnicy

Leczenie ortodontyczne dobrze jest zacząć już u małych dzieci, ponieważ wtedy kształtują się nawyki, które prowadzą do nieodpowiedniego zgryzu i wynikających z niego problemów ze ścieraniem się zębów. Od zawsze dużą popularnością cieszy się leczenie wad zgryzu u dzieci przez legnickich ortodontów. Legnicki ortodonta dla dzieci ma możliwość skorygowania i odpowiedniego ułożenia nawet rosnących zębów stałych, a przy tym zapobiega dalszej deformacji zgryzu. Jeśli dziecko niewyraźnie mówi, jego zęby zachodzą na siebie, górne zęby chowają się za dolnymi, jest bardzo wysunięta lub schowana broda albo dziecko często oddycha ustami, to należy odwiedzić legnickiego ortodontę dziecięcego. Dobrze wykonana konsultacja pozwoli na zdiagnozowanie problemów ze zgryzem, profilaktykę oraz zapobieganie ich pogłębianiu się. Dobry ortodonta w Legnicy sprawi że dziecięcy uśmiech będzie zdrowy, piękny i pełen radości.

loading...