Okulista

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Wzrok jest jednym z najważniejszych dla człowieka zmysłów, dlatego trzeba o niego dbać. Ludzkim oczom przydarzają się różne choroby, takie jak: jaskra, zaćma, retinopatia cukrzycowa, choroby powiek, spojówek, rogówki, siatkówki i ciała szklistego, wady wzroku, zespół suchego oka oraz inne dolegliwości. W przypadku zaobserwowania problemów ze wzrokiem dobrze jest jak najszybciej udać się do legnickiego okulisty. Odpowiednio szybka diagnoza lekarza okulisty i wdrożone leczenie spowolni rozwój choroby oczu i poprawi komfort funkcjonowania pacjenta. Lekarz okulista specjalizuje się w diagnozie i leczeniu chorób oczu, badaniu i korekcji wad wzroku oraz wykonuje inne specjalistyczne badania w zakresie narządu wzroku. Niezależnie od tego w której dzielnicy Legnicy pacjent mieszka to zawsze może znaleźć w pobliżu okulistę dla siebie. Specjalista okulista przyjmuje między innymi w gabinecie przy ulicy Pocztowej. Na wizytę do lekarza okulisty można się także umówić przy ulicy Grota Roweckiego. Wizyta u legnickiego okulisty i szybka diagnoza pozwala niejednokrotnie zahamować rozwój choroby oraz poprawić komfort i ostrość widzenia. Wybierając okulistę warto zwrócić uwagę na opinie jego pacjentów, a także na wiedzę i doświadczenie które posiada. Często istotna jest także cena jego usług, choć nie zawsze tam gdzie jest tanio można uzyskać dobrą diagnozę.

Okulista dziecięcy w Legnicy

O wzrok dziecka trzeba dbać od jego urodzenia. Pierwsze badanie okulistyczne dziecko przechodzi tuż po urodzeniu. Dzięki temu badaniu lekarz może sprawdzić oczy noworodka i wykryć ewentualne nieprawidłowości. Kolejne kontrole wzroku mały pacjent powinien przechodzić przy okazji bilansu zdrowia dziecka, wykonywanego co dwa lata przez pediatrę. Szczególnie ważnym momentem dla oczu dziecka jest rozpoczęcie nauki szkolnej, ponieważ musi ono widzieć tablicę, żeby się komfortowo uczyć. Niezależnie od wieku dziecka warto odwiedzić okulistę gdy u dziecka widoczne jest łzawienie, ropienie oczu, mrużenie lub ich przecieranie. Często rodzice decydują się na wizytę, gdy zaobserwują u dziecka nierównoległe ustawienie gałek ocznych zwane potocznie zezem. Konsultacja lekarska jest zalecana także wtedy, gdy wśród członków rodziny występowały lub występują choroby oczu. Wśród legnickich specjalistów przyjmuje także okulista dziecięcy, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń oczu u dzieci i młodzieży. Okulista wykonuje badania ostrości wzroku i przepisuje szkła korygujące wady wzroku, diagnozuje i leczy zeza, choroby gałki ocznej, siatkówki i nerwu wzrokowego u swoich dziecięcych legnickich pacjentów. Dobry wzrok jest bardzo ważny, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie dobrego lekarza okulisty, który zajmie się dziecięcymi problemami ze wzrokiem. Już u niemowląt wykonuje się specjalistyczne badania okulistyczne w celu wykluczenia problemów z narządem wzroku. Taka diagnoza wymaga wiedzy i doświadczenia, więc w razie potrzeby warto poszukać odpowiedniego okulisty niemowlęcego.

Okulista przyjmujący prywatnie w Legnicy

Wśród legnickich specjalistów łatwo można znaleźć okulistę, który przyjmuje prywatnie. Podczas wizyty w gabinecie prywatnego okulisty w Legnicy można wykonać standardowe i specjalistyczne badania narządu wzroku, takie jak: komputerowe badanie wad wzroku, dobór szkieł korekcyjnych, badanie dna oka, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. Można tam także uzyskać informację w zakresie profilaktyki i diagnostyki chorób oczu w chorobie cukrzycowej. Wykonywane są także inne badania okulistyczne, a także leczenie zaćmy, jaskry, zespołu suchego oka, diagnostyki plamki żółtej czy innych chorób. Opcjonalnie w gabinecie można także wykonać usuwanie zmian skórnych na powiekach. W przypadkach niecierpiących zwłoki warto poszukać okulisty, który przyjmuje całodobowo lub przyjmie pacjenta w ciągu 24h. Wizyta u prywatnego okulisty jest płatna, ale kiedy liczy się czas, jest to jedno z optymalnych rozwiązań.

Legnicki okulista przyjmujący na NFZ

Istnieje także możliwość umówienia się na wizytę do okulisty przyjmującego na NFZ w Legnicy. Potrzebne jest w tym celu skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Kilku lekarzy świadczy porady i leczenie okulistyczne na kontrakcie w ramach legnickiego NFZ. W pilnym przypadku, na przykład usunięcia ciała obcego z oka, warto udać się na okulistykę do legnickiego szpitala. Na oddziale okulistyki w legnickim szpitalu są wykonywane różne zabiegi okulistyczne, takie jak: operacyjne usuwanie zaćmy, operacje jaskry, zeza, odklejenia siatkówki, usuwanie zmian chorobowych spojówki i powiek oraz inne drobne zabiegi. Diagnozowani i leczeni są także pacjenci z ostrymi schorzeniami gałki ocznej. Leczone są stany urazowe po urazach ostrych i tępych. Szczegółowe i zaawansowane badania okulistyczne wymagają wizyty u dobrego specjalisty mającego doświadczenie w leczeniu chorób wzroku. Dla mieszkańców Legnicy ostry dyżur okulistyczny jest świadczony w dni parzyste tygodnia od godz. 15 do 7 rano następnego dnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy, a w dni nieparzyste tygodnia w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie.

loading...