Okna plastikowe PVC

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Okna pełnią wiele funkcji w budynkach. Dzięki ich przejrzystości do wnętrza wpada światło słoneczne, chronią wnętrze przed przedostawaniem się zimnego albo gorącego powietrza, odgradzają od hałasu na zewnątrz, a także mogą być dopasowane do stylu domu czy obiektu publicznego. Jest to inwestycja przynajmniej na dekadę, a nawet na dłużej, więc warto wybrać odpowiednie okna dla siebie. Najczęściej wybierane są okna PVC, wykonywane w różnych kształtach, wzorach i kolorach. Na terenie Legnicy jest kilka firm, które wykonują i sprzedają okna PCV. Okna plastikowe są montowane w prywatnych domach, jak i publicznych budynkach. Atutem nowoczesnych okien z PCV jest ich uniwersalność użycia, funkcjonalność oraz wysoka szczelność. Mieszkańcy Legnicy wiedzą, że okna PCV są także trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Parametry użytkowe okien plastikowych są coraz wyższe, dzięki czemu coraz lepiej spełniają swoje liczne funkcje. Jeśli wybierzemy okna plastikowe z PCV, to ich odpowiednie użytkowanie da nam gwarancję ich trwałości.

A może brązowe okna PCV?

Obecnie plastikowe okna można wykonać w większości dostępnych kolorów. Zwykle są produkowane białe okna, ale ich eksploatacja wiąże się z dużą podatnością na zabrudzenia. Dlatego klienci, którzy wybierają okna typu PCV coraz częściej decydują się na brązowe okna lub w kolorze drewna, które łatwiej można wyczyścić. Okna plastikowe, wykonane z barwionego tworzywa lub mają naklejoną drewnopodobną okleinę, dobrze wyglądają w klasycznych stylowych budynkach. Można zamówić także okna jednostronnie oklejone. Taki typ okien stosuje się w blokach lub budynkach, w których zewnętrzna strona okien musi być jednolita.

Okna PVC na wymiar

Plastikowe okna PCV zwykle są produkowane na wymiar w kilku podstawowych rozmiarach. Warto o tym pamiętać, kiedy decydujemy się na montaż plastikowych okien na wymiar w swoim domu. Standardowe rozmiary okien PCV na wymiar są dostępne od ręki lub w bardzo krótkim czasie w sklepach lub salonach okien. W innych przypadkach trzeba zlecić wykonanie okna PCV na zamówienie, co wiąże się nawet z kilkutygodniowym czasem oczekiwania. Jeśli chodzi o okna PCV, których wymiary są nietypowe, na przykład w kształcie koła czy pięciokąta, to trzeba się liczyć z dłuższym czasem oczekiwania na realizację zamówienia.

Cennik okien plastikowych w Legnicy

Cena okien plastikowych jest najniższa z wszystkich rodzajów okien. Cennik okien PCV w Legnicy jest uzależniony od firmy, która je produkuje. Najtańsze są standardowe okna plastikowe, ale w przypadku wykonania okna na nietypowy wymiar, cena znacząco wzrośnie. Podobnie jeśli okno będzie w innym kolorze lub zostanie naklejona na nie drewnopodobna okleina. Ceny standardowych okien plastikowych w kolorze białym wahają w granicach od kilkuset złotych w zależności od ich rozmiaru.

Montaż i wymiana okien PVC

Podczas zakupu okien PCV można także zamówić usługę montażu. Niekiedy jest ona wliczona w cenę, a czasem wykonywana za dodatkową opłatą. Natomiast jeśli chcemy wymienić okna PVC, to musimy się liczyć z dodatkowym kosztem demontażu, montażu nowych okien, wykonania obróbek otworów okiennych czy montażu parapetów.

Serwis i naprawa okien PCV

Okna PCV są jednymi z najtańszych okien. Jednak w przypadku dużych uszkodzeń ich naprawa często jest skomplikowana lub wręcz niemożliwa. Prężnie działają serwisy, które świadczą usługi konserwacji okien PCV. Wykonują one regulację i naprawę części okien PCV, a także wymieniają i montują uszkodzone elementy. Renowacja bardzo zniszczonych okien PCV nie jest opłacalna, wtedy lepiej wymienić okno na nowe. Jeśli chodzi o cennik usług naprawy okien PCV, to jest on wyliczany indywidualnie dla każdego zlecenia.

loading...