Okna i drzwi balkonowe

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Elementy stolarki okiennej i drzwiowej wykorzystywane na balkonach są ważnym elementem w domu, ponieważ umożliwiają wyjście bezpośrednio na balkon, taras lub do ogrodu. Dlatego każdy właściciel mieszkania lub domu z balkonem prędzej czy później staje przed wyborem okien balkonowych. Niektóre osoby wybierają tylko drzwi balkonowe lub łączą je z oknem. Ponadto zastosowanie dużych okien w przestrzeni balkonowej pozwala na optymalne doświetlenie wnętrza. W sprzedaży są dostępne okna i drzwi balkonowe wykonane z różnych materiałów, w wielu wariantach otwierania i o różnych wielkościach i kształtach.

Plastikowe okna i drzwi balkonowe PCV

Najczęściej spotykane są okna balkonowe wykonane z PCV, składające się z szyb osadzonych w ramach wykonanych z plastikowych profili. Alternatywą dla takich okien są plastikowe drzwi balkonowe. Cena drzwi balkonowych wykonanych z PCV jest zależna od użytego materiału, rozmiaru, koloru lub zastosowanej okładziny, a także tego z ilu skrzydeł się składają. Zaletą plastikowych drzwi balkonowych jest łatwość utrzymania ich w czystości.

Okna balkonowe drewniane w Legnicy – cena

Dostępne są także okna balkonowe drewniane, które stanowią elegancki element wykończenia domu lub mieszkania. Wykonywane są z różnego rodzaju drewna, a następnie impregnowane i pokrywane farbą lub lakierem. Ich trwałość zależy od rodzaju wykorzystanego drewna. Cena zakupu drzwi balkonowych drewnianych jest dużo wyższa od podobnych drzwi plastikowych.

Okna balkonowe jednoskrzydłowe

Wśród różnych rodzajów okien balkonowych najbardziej popularne są okna jednoskrzydłowe, które rozwierają się na zawiasach o pionowej osi obrotu, umieszczonej z jednej strony. Mogą być także uchylno rozwierne, czyli otwierać się uchylnie w pionie oraz rozwierać w poziomie. Możliwy jest także zakup okien z systemem mikrowentylacji, dzięki któremu odpowiednie przekręcenie klamki spowoduje otwarcie się uszczelki i napływ świeżego powietrza przez powstałą szczelinę.

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe

Popularne są także drzwi balkonowe dwuskrzydłowe, które mogą być rozwierne lub rozwierno uchylne. Występują one w dwóch wersjach: ze słupkiem stałym lub ruchomym. Zwykle otwierane są do wewnątrz, ale w niektórych modelach mogą także otwierać się na zewnątrz. Cena okna balkonowego dwuskrzydłowego jest o kilkaset złotych wyższa niż zwykłego okna balkonowego. Najtańszą opcją drzwi balkonowych dwuskrzydłowych są produkty wykonane z PCV.

Drzwi balkonowe trzyskrzydłowe

W przypadku potrzeby oszklenia dużych powierzchni lub wyjścia na taras jest możliwe zastosowanie trzyskrzydłowych drzwi balkonowych. Zazwyczaj dwa skrzydła takich drzwi się otwierają, a trzecie pozostaje zamknięte na stałe.

Pozostałe rodzaje okien balkonowych dostępnych w Legnicy

Legnickie firmy oferują okna wielu renomowanych firm. Dlatego jest możliwość wykonania także okien i drzwi przesuwnych, rozsuwanych. Popularne są także podwójne i trzyszybowe okna balkonowe. Można także zamontować drzwi balkonowe ze szprosami, półokrągłe, łukowe lub narożne.

Okna i drzwi balkonowe przesuwne – ceny

Często stosowane są drzwi balkonowe przesuwne, które montowane są na specjalnych prowadnicach. Jest także możliwość zamówienia okna balkonowego przesuwnego. Cena drzwi balkonowych przesuwnych jest zdecydowanie wyższa w porównaniu do zwykłych drzwi balkonowych.

Drzwi i okna balkonowe rozsuwane – Legnica

W sprzedaży są dostępne także drzwi balkonowe harmonijkowe, które zamiast się otwierać, są rozsuwane. Takie okno balkonowe rozsuwane jest nietuzinkowym rozwiązaniem w aranżacji domu. Ze względu na wysoką cenę wciąż jest rzadko spotykane w polskich realiach.

Podwójne drzwi i okna balkonowe

Standardem są podwójne szyby w oknach balkonowych. Taka stolarka dobrze sprawdza się w zwykłych budynkach. Podwójne szyby są także montowane w drzwiach balkonowych. Żeby mieć pewność, że drzwi czy okna są szczelne warto zainwestować w stolarkę o lepszej jakości, co jednak znacznie zwiększy jej cenę.

Trzyszybowe okna i drzwi balkonowe

W sprzedaży są dostępne także 3 szybowe okna balkonowe, które są zdecydowanie bardziej szczelne od standardowych okien dwuszybowych. Jednak ich jakość jest też zależna od ceny. W niektórych ofertach są także dostępne trzyszybowe drzwi balkonowe.

Okna i drzwi balkonowe ze szprosami

W przypadku gdy klient chce mieć eleganckie okna czy drzwi balkonowe, to warto poszukać stolarki ze szprosami, czyli ozdobnymi wstawkami imitującymi podział okna na kwatery. Dzięki takiemu rozwiązaniu duża szyba zostaje podzielona na mniejsze kwatery przez co nabiera lekkości. Szprosy mogą być montowane wewnątrz okien, na zewnątrz lub naklejane na szybie. Możliwe jest także zastosowanie ozdobnych szprosów w drzwiach balkonowych.

Półokrągłe i łukowe okna i drzwi balkonowe

Na zamówienie można wykonać także półokrągłe okna balkonowe, które wyglądają bardzo efektownie. Takie rozwiązanie stosuje się w budynkach stylizowanych na różne epoki. Trzeba jednak pamiętać, że okna lub drzwi balkonowe łukowe muszą być w odpowiedni sposób zamontowane z uwzględnieniem odpowiednich rozwiązań architektonicznych, aby dobrze spełniały swoją funkcję.

Drzwi balkonowe narożne

Osoby wybierające nowoczesne rozwiązania mogą także zamontować w swoim domu drzwi balkonowe narożne. Takie rozwiązanie pozwoli na optymalne doświetlenie wnętrza domu i uzyskanie nietuzinkowego wyglądu budynku. Podobnie jak zamontowanie drzwi balkonowych bez słupka wymaga ono zaplanowania tego rozwiązania już w trakcie tworzenia projektu domu.

Ceny okien i drzwi balkonowych

Okna i drzwi balkonowe mogą być wykonane z różnych materiałów, w różnych rozmiarach, a także posiadać dodatkowe funkcje. Cena wykonania okna balkonowego jest zależna od tych wszystkich czynników. Zwykle zaczyna się od 1000 zł i może dochodzić nawet do kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podobnie jest z ceną drzwi balkonowych, która jest oprócz tego zależna od wielkości powierzchni do oszklenia.

Naprawa okna balkonowego

W zależności od rodzaju materiału z którego wykonane jest okno jego naprawa jest mniej lub bardziej czasochłonna. Okna plastikowe wymagają zwykle okresowego przeglądu i regulacji elementów metalowych i uszczelek. Z kolei okna drewniane co kilka lat powinny być zaimpregnowane i konserwowane, aby mogły służyć jak najdłużej.

loading...