Okna drewniane

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Szczególnie ważny jest przemyślany wybór okien przez które słońce oświetla wnętrze pomieszczenia. Chronią one przed nagrzaniem lub wychłodzeniem wnętrza, a także zatrzymują hałas i zgiełk z zewnątrz. Oszklenie budynku jest zwykle inwestycją na wiele lat, dlatego warto zadbać aby miało dobrą jakość. Jednym z rodzajów okien montowanych przez mieszkańców Legnicy są okna drewniane. Stanowią bardzo dobry wybór dla osób, które lubią naturalne materiały i klasyczne rozwiązania. Okna wykonane z drewna są bardzo odporne na zniszczenie. W Legnicy takie okna są zwykle montowane w drewnianych domach stylizowanych na dworki lub w restaurowanych zabytkach. Nowocześnie wykonane okna drewniane świetnie sprawdzają się, gdy trzeba wygłuszyć pomieszczenie. W punktach sprzedaży klient może wybierać wśród szerokiej oferty różnych okien drewnianych.

Białe okna drewniane

Wśród okien drewnianych największą popularnością cieszą się okna w kolorze białym. Można je wykonać także w innych kolorach, ale łączy się to z podniesieniem kosztu ich produkcji. Wtedy drewniana rama okienna zostaje oklejona jedno- lub dwustronną kolorową okleiną.

Okna z wielu rodzajów drewna

Ramy okienne są wykonywane z drewna miękkiego, twardego lub egzotycznego. Najpopularniejsze są drewniane okna wykonywane z drewna sosnowego, które jest stosunkowo miękkie, sprężyste i mało podatne na uszkodzenia. Produkcja dębowych okien drewnianych jest bardziej kosztowna. Są one twarde i mniej odporne na ścieranie czy odkształcanie. Bardziej popularne, zaraz po oknach sosnowych, są okna wykonane z egzotycznego drewna meranti lub majau.

Cennik okien drewnianych w Legnicy

Okna drewniane są droższe niż okna plastikowe. Cena okna drewnianego jest uzależniona od jego wielkości oraz rodzaju drewna. Standardowe dwuskrzydłowe okno drewniane sosnowe to koszt ponad 1000 zł, a w przypadku trzyskrzydłowego cena dochodzi do nawet 2000 zł. Przy zakupie dębowych okien drewnianych trzeba się liczyć z dopłatą rzędu 50%. Cena okien z drewna meranti jest o jakieś 20% wyższa od kosztu okien sosnowych i wynika głównie z różnicy koloru drewna.

Okna drewniane na wymiar

Atutem okien drewnianych jest to, że są zwykle wykonywane na wymiar, czyli w odpowiednim dla klienta rozmiarze. Wykonanie takiego okna trwa od kilku do kilkunastu tygodni.

Montaż i wymiana okien drewnianych

Kupując okna drewniane należy także uwzględnić koszt ich montażu. Cena zamontowania okna to około kilkaset złotych. Tynkowanie otworów okiennych to koszt około 1000 zł. Zakup i montaż drewnianego parapetu wewnętrznego to kolejne kilkaset złotych. Dlatego wymiana okien drewnianych może stanowić dość duży wydatek całościowy.

Serwis i naprawa okien drewnianych

W przypadku okien drewnianych szczególnie ważna jest ich okresowa konserwacja. Co kilka lat należy je malować specjalną ochronną farbą do drewna. Przy odpowiednim traktowaniu mogą one posłużyć wiele lat. Usługi serwisowe okien drewnianych dotyczą przede wszystkim elementów metalowych okna.

Renowacja i naprawa okien drewnianych

Naprawa okien drewnianych jest łatwiejsza niż okien plastikowych. W zależności od stopnia uszkodzeń okien drewnianych możliwa jest także ich renowacja. Podczas odnawiania drewnianych okien jest z nich usuwany stary, często złuszczony lakier. Po oczyszczeniu powierzchnia jest malowana odpowiednim preparatem. Cennik usługi renowacji jest zależny od stanu okien drewnianych oraz zużytych materiałów. Kompleksowa obustronna renowacja okna o standardowym rozmiarze, czyli usunięcie starej powłoki to koszt około 50 zł/m2, a koszt lakierowania lub malowania zwykle jest prawie dwukrotnie wyższy.

loading...