Okna dachowe

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Coraz częściej poddasze w budynkach jest adaptowane do celów mieszkalnych. W celu uzyskania lepszego komfortu i łatwiejszego funkcjonowania, na strychu coraz częściej są montowane okna dachowe. Zastosowanie okien połaciowych umożliwia odpowiednie nasłonecznienie przestrzeni poddasza. Dzięki zamontowaniu okien poddaszowych jest możliwe urządzenie przytulnego mieszkania na strychu. W Legnicy jest kilka firm, które dobierają i montują okna dachowe. W zależności od potrzeb można zamówić okna dachowe z drewna, plastiku czy aluminium o różnych wymiarach i sposobach otwierania.

Ceny okien dachowych w Legnicy

Najbardziej popularne są okna dachowe wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Zwykle są one wyposażone w kołnierz uszczelniający, niezbędny do wykonania szczelnego montażu okna w dachu. Cena okien dachowych jest zależna od materiału z jakiego są wykonane, wielkości, typu otwierania oraz dodatkowych funkcji. Zwykle cena zakupu okna połaciowego wiąże się z wydatkiem od 500 zł do nawet ponad 2000 zł.

Cena okien dachowych plastikowych z PCV (PVC)

Okna dachowe wykonane z PCV są najtańszym typem okien. Średnia cena okna dachowego plastikowego to od 500 do ponad 1000 zł. Jeśli okna dachowe plastikowe mają być uchylno-obrotowe to ich cena wzrośnie o kilkaset złotych. Z kolei wykonanie okien dachowych częściowo z PCV i z drewna także wiąże się z wyższą ceną zakupu.

Okna dachowe aluminiowe

Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie na poddaszu okien dachowych aluminiowych. Są one lekkie, trwałe i nadają się do oszklenia dużych powierzchni. Wybierając okna na poddasze warto dopasować je także do stylu budynku. W przypadku pomieszczeń o dużej wilgotności preferowany jest montaż okien aluminiowo-tworzywowych. Atutem okien wykonanych z aluminium jest ich trwałość, a także minimalna potrzeba ich konserwacji.

Okna dachowe drewniane

Podczas wybierania odpowiedniego i solidnego okna dachowego często klienci stawiają na okna drewniane. Ich klasyczny i prosty styl pasuje do wielu budynków mieszkalnych, szczególnie tych zbudowanych w klasycznym stylu. Ponadto drewniane okno strychowe nadaje budynkowi wdzięku i elegancji.

Okna kolankowe w Legnicy – cena

W celu lepszego oświetlenia przestrzeni często stosowanym rozwiązaniem jest montaż okna kolankowego w ścianie poddasza. Zwykle jest ono montowane razem z oknem połaciowym. Dzięki temu przez okno można zobaczyć nie tylko niebo, ale także krajobraz. Cena okna kolankowego jest zależna od jego typu, materiału z którego zostało wykonane, a także zastosowanych dodatkowych opcji otwierania. Zaletą montażu okna dachowego łamanego jest optymalne doświetlenie pomieszczenia, a także możliwość podziwiania krajobrazu za oknem.

Okna dachowe obrotowe i uchylne w Legnicy

Najpopularniejszym ze stosowanych rozwiązań dla okien dachowych są okna obrotowe. Ich atutem jest to, że obracają się w połowie wysokości okna, dzięki czemu łatwo je otworzyć i utrzymać w czystości. Jednak w przypadku niższych poddaszy jedna oś obrotu może być nieco kłopotliwa z uwagi na mocne wychylanie się okna do środka. Dlatego w poddaszach są stosowane także okna uchylne, których oś obrotu znajduje się na górze. Są one otwierane i zamykane dzięki odpowiednio zamontowanej klamce. Połączeniem obu rodzajów okien są okna dachowe uchylno-obrotowe. Takie okna posiadają dwie osie obrotu – na górze oraz w połowie wysokości. Są otwierane za pomocą klamki umieszczonej u góry lub na dole. Takie okno podczas obrotu nie wsuwa się tak mocno do wnętrza jak okno obrotowe, dlatego można je sukcesywnie stosować w niższych poddaszach. W sprzedaży znajdują się także okna wysokoosiowe, których oś obrotu znajduje się na trzech czwartych wysokości okna, dzięki czemu podczas otwierania okno wychyla się na dach.

Cena okien dachowych balkonowych w Legnicy

W zależności od wysokości poddasza, mogą tam być także montowane okna dachowe balkonowe. Są one doskonałym sposobem na naświetlenie wnętrza, a także dobrym sposobem na uatrakcyjnienie przestrzeni. Montaż okna dachowego z balkonem zdecydowanie powiększa przestrzeń poddasza. Cena okna dachowego z balkonem jest zależna od rodzaju okna i jego wielkości. Jednak trzeba się przygotować na wydatek rzędu przynajmniej kilku tysięcy złotych. Zamontowanie okna połaciowego balkonowego pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń poddasza.

Cena okien dachowych łazienkowych w Legnicy

Na poddaszu są także urządzane łazienki w których montowane są okna dachowe łazienkowe. Podstawową cechą takich okien jest to, żeby były odporne na wilgoć, a jednocześnie żeby można było je otwierać w celu przewietrzenia łazienki. Cena okien łazienkowych jest zależna od wielu czynników, w tym także od tego czy będą zamontowane razem z systemem wentylacji, który umożliwia optymalne wietrzenie pomieszczenia. Dzięki zamontowaniu okna dachowego do łazienki, jej przestrzeń powiększy się i zyska elegancki wygląd. Montaż okna nad wanną lub umywalką pozwala na optymalne wykorzystanie światła dziennego.

Serwis i naprawa okien dachowych w Legnicy

Okna dachowe ze względu na bieżące użytkowanie wymagają co kilka lat gruntownego serwisu. Jest wiele firm świadczących usługi konserwacji i renowacji okien. Głównymi działaniami jest kontrola stanu ościeżnicy i skrzydła okiennego, a także sprawdzenie stanu uszczelek czy filtrów powietrza oraz wyregulowanie elementów metalowych. W przypadku usterek okien dachowych możliwa jest ich naprawa. Zwykle są to małe elementy, takie jak uszczelki czy zawiasy. W przypadku okien drewnianych należy wykonać co jakiś czas gruntowną renowację drewna.

loading...