Okna aluminiowe

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Okna są ważnym elementem w budynku. Pełnią w nim funkcję izolacyjną, ponieważ chronią przed nagrzaniem lub wychłodzeniem wnętrz. Zastosowanie odpowiednich okien pozwala także na wytłumienie hałasów z zewnątrz, dzięki czemu we wnętrzu jest cicho. Dzięki oknom można także nasłonecznić pomieszczenia. Przeszklenia mogą także stanowić element dekoracyjny. W zależności od potrzeby w budynkach montuje się okna wykonane z różnych materiałów. Mieszkańcy Legnicy wybierają okna aluminiowe aby oszklić duże przestrzenie. Aluminiowe okna są nadal niezbyt popularne, ponieważ najlepiej wyglądają w nowoczesnych budynkach firmowych lub mieszkalnych. Niemniej jednak są one jednymi z bardziej eleganckich typów okien. Zastosowanie okien z aluminium pozwala na zaadaptowanie dużej powierzchni przeszkleń w łatwy sposób. Zwłaszcza dlatego że nowoczesna technologia wykonania okien aluminiowych, sprawia że są niezwykle lekkie, trwałe i wytrzymałe.

Okna aluminiowe przesuwne

Często aranżacja przestrzeni budynku wymaga tego, aby zastosować tam niestandardowe rozwiązania. Tak jest w przypadku gdy otwieranie okna staje się utrudnione lub niemożliwe. Wówczas można zastosować wygodne okno przesuwne, wykonane z aluminium. Takie okno otwiera się przesuwając je po szynach, a skrzydło okienne chowa się w kasecie, która jest umieszczona na ścianie. To efektowne oraz dyskretne rozwiązanie często jest wykorzystywane w oknach balkonowych czy tarasowych.

Okna aluminiowe uchylne

Okna aluminiowe wykonuje się także w systemie okien uchylnych. Są one doskonałym rozwiązaniem w łazienkach, a także w miejscach, gdzie potrzebny jest stały dopływ świeżego powietrza. Atutem okien uchylnych jest to, że dzięki specjalnemu mechanizmowi uchylają się ich górne krawędzie tworząc przestrzeń, przez którą wpływa powietrze z zewnątrz. Uchylne okna aluminiowe są lekkie i trwałe, więc tym bardziej warto je wybrać.

Okna aluminiowe na wymiar

Jak większość okien, tak samo okna aluminiowe można wykonać na wymiar podany przez klienta. Aluminium dzięki trwałości i lekkości świetnie nadaje się do wykonywania dużych przeszkleń, ponieważ nie ma potrzeby stosowania w nim dodatkowych zabezpieczających

Cennik okien aluminiowych w Legnicy

Okna aluminiowe są rzadko stosowane w tradycyjnych budynkach mieszkalnych. Wynika to z ich wysokiej ceny oraz tego, że nowoczesny design nie pasuje do każdego budynku. Cena wykonania okien aluminiowych jest nawet trzy razy wyższa od innych rodzajów okien (np. plastikowych). Dodatkowo, gdy są to okna przesuwne o dużej powierzchni, to do ceny należy doliczyć koszt kasety, szyn przesuwnych oraz dodatkowych akcesoriów. Niezaprzeczalnym atutem okien aluminiowych jest to, że są wykonane w technologii ciepłych profili, gdzie pomiędzy dwa profile aluminiowe jest wkładana wkładka termoizolacyjna.

Montaż i wymiana okien aluminiowych

W Legnicy są firmy, które oferują montaż okien aluminiowych. Polega on na osadzeniu skrzydła okna w ścianie i zabezpieczeniu go oraz obróbce wnęki okiennej. W przypadku okien aluminiowych wymiana może zostać wykonana w ciągu jednego dnia. Cena montażu to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od wielkości okna. Cena będzie wyższa jeśli jest potrzeba wykonania dodatkowych prac, jak na przykład montaż parapetów.

Serwis i naprawa okien aluminiowych

W ramach serwisu okien aluminiowych są między innymi regulowane elementy metalowe oraz zmieniane uszczelki. Aluminiowe okna łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy przetrzeć szmatką profile okienne i umyć szyby. Dzięki zastosowaniu wąskich jednolitych profili w oknach nie zbiera się brud i kurz. Wymiana szyby lub wykonanie drobnej naprawy jest w przypadku okien aluminiowych prostsze niż w oknach plastikowych czy drewnianych.

loading...