Kwas migdałowy – działanie

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Kwas migdałowy jest uznawany za najpopularniejszy owocowy kwas, którego używa się głównie do złuszczania naskórka. Wykonuje się wiele zabiegów opartych właśnie na nim i przynoszą one pożądane efekty. Bardzo popularny stał się także peeling migdałowy, który kochają osoby z problematyczną skórą. Czym tak naprawdę jest kwas migdałowy i jakie ma działanie?

Co wiemy o kwasie migdałowym?

Kwas migdałowy to jeden z wielu alfa-hydroksykwasów. Powstaje on w procesie hydrolizy z wyciągu gorzkich migdałów. Jego ogromną zaletą jest duża masa cząsteczkowa, która stopniowo przenika do głębszych wartstw naskórka. Kwas migdałowy działa wolniej i łagodniej, co sprawia, że jest bezpieczny nawet dla wrażliwej skóry. Kwasy owocowe niekiedy zwiększają wrażliwość skóry na słońce, jednak kwas migdałowy tak nie działa. Jest nietoksyczny i można go stosować praktycznie na każdy rodzaj skóry. Skuteczność kwasu migdałowego jest uzależniona od stężenia oraz pH. Im większe stężenie i niższe pH tym silniejsze działanie kwasu.

Przeczytaj również:  Błędy w makijażu – TOP 5

Jak działa kwas migdałowy?

Kwas migdałowy ma złożone działanie i przede wszystkim działa złuszczająco na naskórek. Dzięki temu, że zmniejsza on grubość naskórka, skóra staje się gładka i delikatna. Zauważymy również, że skóra nieco się rozjaśni po stosowaniu kwasu migdałowego. Wpłynie to korzystnie także na wchłanianie cennych składników kosmetyków. Korzystanie z kwasu migdałowego również odblokuje gruczoły łojowe i zmniejszy rozszerzone pory. Wiele osób na pewno ucieszy fakt, że kwas sprawia, że skóra staje się matowa. Kwas migdałowy posiada wiele zalet i używa się go nawet w leczeniu trądziku, ponieważ łagodzi stany zapalne. Jeśli chcemy na przykład rozjaśnić przebarwienia to także sprawdzi się nam kwas migdałowy. Drogocenne działanie tego kwasu sprawia, że skóra wygląda młodo i świeżo.

Kwas migdałowy – dla kogo?

Kwas migdałowy to świetny produkt i nic dziwnego, że wiele osób chce wypróbować jego działanie. Jak najbardziej warto to zrobić, gdy mamy trądzik, rozszerzone pory czy zaskórniki. Osoby z cerą zmęczoną, zaniedbaną na pewno też docenią ten produkt, który polepszy kondycję ich zniszczonej skóry. Kwas migdałowy także nawilża skórę, więc poleca się go osobom z łuszczycom i podobnym chorobom. Produkt posiada cenne właściwości odmładzające skórę i zapobiegające procesom jej starzenia. Kwasu najlepiej używać zgodnie z zaleceniami i po konsultacji z dermatologiem, by wiedzieć, czy jest on odpowiedni dla naszego rodzaju skóry.

Przeczytaj również:  Chorwacja co zabrać?