Jakie zabawki polecacie dla półrocznego dziecka?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Maluszek, który skończył już sześć miesięcy na pewno zdążył w tym czasie się rozwinąć i zdobyć dodatkowe umiejętności. Potrafi siedzieć, przewracać się z pleców na bok i na brzuch, chwytać rączkami poszczególne przedmioty. Dziecko staje się bardzo ciekawe świata i interesuje się coraz bardziej zabawkami. Jakie zabawki będą odpowiednie dla sześciomiesięcznego dziecka?

Zabawki dla maluszka

Pierwszymi zabawkami malucha z pewnością będą gryzaki, grzechotki i maskotki. Pytanie tylko, jakie okażą się najlepsze i bezpieczne. W sklepach czy Internecie można znaleźć ich całą masę, więc warto wcześniej dobrze to przemyśleć. Dziecko będzie zachwycone zabawką, która bardzo go zaintryguje.

  • Grzechotki

Grzechotki to wspaniałe zabawki dla malucha, ponieważ wydają dźwięki i w ten sposób bardzo zaciekawiają dziecko. Można kupować je w różnych kształtach, kolorach. Jeśli pokażemy dziecku, jak działa grzechotka to natychmiast będzie ono naśladować nasze ruchy. Sześciomiesięczny maluch będzie bardzo chętnie łapał grzechotki.

  • Gryzaki
Przeczytaj również:  Jak tanio urządzić balkon?

Dziecko które zaczęło ząbkować na pewno pokocha zabawkę, jaką jest gryzak. Znajdziemy je w różnych kształtach i kolorach. Gryzaki dziecko może wkładać sobie do buzi i w ten sposób masować dziąsła. Będą także przynosić ulgę, gdy dziąsła staną się nabrzmiałe czy podrażnione. Taka zabawka to prawdziwy skarb. Ważne tylko, żeby była wykonana z bezpiecznych dla dziecka materiałów.

  • Maskotki

Doskonałą zabawką dla malucha może być także maskotka. Bardzo często dziecko będzie z nią spało, przytulało, ugniatało. Miękkie zabawki są bezpieczne nawet dla najmniejszego dziecka i śmiało można taką kupić. Większość maskotek można prać, gdy się ubrudzą i znów będą doskonałe do zabawy.

  • Zwierzątka na rączkę

Bardzo łatwo można znaleźć także niewielkie zabawki, jakie można założyć dziecku na rączkę. Będzie ono wtedy potrząsać rączką, a maskotka zacznie wydawać dźwięki. W ten sposób koordynacja ruchowa dziecka będzie się rozwijać.

  • Zabawki piszczące
Przeczytaj również:  Jak zrobić zabawki z surowców wtórnych?

Maluszek na pewno pokocha także zabawki piszczące. Wydają one dźwięki, gdy dziecko nimi potrząsa albo je ściśnie. W ten sposób dziecko może ćwiczyć chwytanie i wzmacnia dłonie. To prosta zabawka, a okaże się doskonała dla malucha.

  • Mata edukacyjna

Bardzo kolorowe maty edukacyjne są doskonałe do zabawy dla dzieci. Znajdziemy takie z pałąkami, klockami, grzechotkami, maskotkami. Dzięki temu dziecko będzie bardzo zaciekawione zabawą i dzięki zabawom na macie będzie rozwijać swoje umiejętności.