Jakie kosmetyki na trądzik?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Trądzik jest problemem, który dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn i to nie tylko w bardzo młodym wieku. Uporanie się z nim jest często bardzo problematyczne i ciężko w ogóle ustalić przyczynę powstawania krostek. Wizyta u dermatologa czy endokrynologa niekiedy jest konieczna, by pozbyć się tego problemu, ale trzeba także wspierać się kosmetykami. Jakie wybierać na trądzik?

Kosmetyki na trądzik a rodzaje trądziku

Nie uda się całkowicie pozbyć trądziku, jeśli się nie odkryje, co może być przyczyną jego powstawania. Wyróżnia się co najmniej kilka rodzajów trądziku, między innymi: młodzieńczy, spóźniony i u kobiet w ciąży. Na pewno każdy z nich jest inny i trzeba inaczej podejść do jego leczenia. Trądzik młodzieńczy to zmora nastolatków. Krostki, jakie pojawiają się na twarzy mogą bardzo obniżać samoocenę młodej osoby. Jednak bardzo często po kilku latach zmiany trądzikowe znikają i jest po problemie. Warto jednak pomagać skórze się regenerować i odpowiednio o nią dbać. Krostki szybciej znikną dzięki temu i na skórze nie pozostaną blizny.

Przeczytaj również:  Jak dobrać lampy do salonu i jadalni?

Spóźniony trądzik to problem, z którym muszą się borykać dorosłe osoby i to nawet w wieku 40-50 lat. Dzieje się z powodu problemów hormonalnych, choć także nieprawidłowe żywienie, słońce czy stres mogą być winowajcami powstawania trądziku w późniejszym wieku. Również kobiety w ciąży mogą walczyć z trądzikiem, który pojawia się ze względu na wzmożone wydzielanie progesteronu na początku ciąży. Po kilku miesiącach problem powinien zniknąć i dzięki odpowiednim oczyszczaniu skóry krostki będą mniej widoczne i w końcu znikną.

Jaki kosmetyk najlepszy na trądzik?

Kosmetyki, które mają pomagać w walce z trądzikiem koniecznie muszą posiadać bogaty skład i elementy usuwające przyczynę jego powstawania. Bardzo dobrze sprawdzają się preparaty z kwasem mlekowym o działaniu złuszczającym. Dzięki niemu skóra jest zdezynfekowana i pozbawiona bakterii. Dodatkowo bardzo cennym składnikiem kosmetyków na trądzik jest witamina A, która udrażnia gruczoły łojowe. Jakie kosmetyki w takim razie wybrać?

  • Iwostin Rosacin Krem na noc zmniejszający rumień w trądziku różowatym
Przeczytaj również:  Jaki prezent dla 12 latki?

Stosując także kosmetyki na noc można dbać o swoją skórę i pomagać jej pozbyć się trądziku. Krem Iwostin zawiera wyciąg ze złotej algi i nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki temu łagodzi podrażnienia, hamuje stany zapalne i naturalna bariera ochronna naskórka sama się odbudowuje. Kosmetyk się sprawdza osobom z trądzikiem, jednak dobierając produkt dobry dla siebie warto zapoznać się z jego dokładnym działaniem i wskazaniami.