Jakie kosmetyki do peelingu kawitacyjnego?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Skóra twarzy prezentuje się dużo lepiej, gdy jest dokładnie oczyszczona. Oczywiście można stosować bardzo różnych metod i kosmetyków, które sprawią, że skóra twarzy będzie wyglądać świeżo i przestanie się błyszczeć. Między innymi peeling kawitacyjny stał się popularny i bardzo lubiany przez osoby, które dbają o stan skóry twarzy. Taki zabieg sprawdza się nawet w przypadku skóry delikatnej i wrażliwej. Jakie kosmetyki będą idealne do peelingu kawitacyjnego?

Domowy peeling kawitacyjny – co to?

Zabieg jakim jest peeling kawitacyjny to oczyszczanie skóry z wykorzystaniem ultradźwiękowych wibracji emitowanych przez specjalne urządzenie. W tym przypadku nie usuwa się naskórka mechanicznie, więc takie rozwiązanie jest lepsze dla osób, które mają delikatną skórę. Peeling kawitacyjny usuwa rogową warstwę naskórka, pobudza odbudowę komórek, stymuluje produkcję kolagenu oraz reguluje gospodarkę wodną. Nie trzeba się bać takiego zabiegu, ponieważ jest on zupełnie bezbolesny i prosty. Właśnie dlatego też niektóre osoby wykonują go samodzielnie w domu. Konieczny jest tylko niewielki sprzęt do wykonywania tego typu peelingu.

Przeczytaj również:  Czy warto zrobić kurs na wózki widłowe w Opolu?

Jakie urządzenie i kosmetyki do peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny stał się bardzo popularny wśród osób, które chcą dokładnie oczyszczać skórę swojej twarzy. Urządzenie do wykonywania takich zabiegów uda się kupić już za około 100 złotych, a nieco lepszej jakości będzie kosztować kilkaset złotych więcej. Z reguły jest to niewielkie urządzenie, poręczny sprzęt bezprzewodowy, zaopatrzony w metalową szpatułkę. Wybierając takie urządzenie dla siebie warto zwrócić uwagę na to, jaki wyświetlacz posiada urządzenie i czy parametry są odpowiednie dla naszego rodzaju skóry.

Kosmetyki, jakie są konieczne do wykonywania peelingu kawitacyjnego to płyn do zwilżenia skóry. Idealny może się okazać bezalkoholowy tonik albo woda różana. Toniki na pewno znajdziemy bardzo różne, można je dopasować już do swoich upodobań. Jak najbardziej tylko takich kosmetyków potrzebujemy. Wcześniej oczywiście trzeba oczyścić skórę, a po skończeniu zabiegu można nałożyć krem, który ukoi skórę.

Przeczytaj również:  Dom z keramzytu – postaw na nowoczesność i energooszcedność