Jakie kolory do łazienki?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Łazienkę na pewno remontuje się na co najmniej kilka lat, więc trzeba dokładnie przemyśleć jej projekt, wystrój. Musi ona być nie tylko funkcjonalna, ale też wygodna i ładnie urządzona. Kolory, na jakie się zdecydujemy także mają spore znaczenie. Wybierając je warto kierować się najnowszymi trendami i własnymi upodobaniami, by stworzyć ładną łazienkę. Jakie kolory do łazienki będą najlepsze?

Łazienka w kolorze białym

Prawdopodobnie najpopularniejszym kolorem do łazienki jest biały. Wybiera się go głównie z uwagi na ceramikę. Producenci oferują ją właśnie szczególnie w jasnych kolorach. Jeśli właśnie dobierzemy płytki w białym kolorze to oczywiście też stawiamy dodatki w tym kolorze. Ten uniwersalny kolor jest lubiany także z uwagi na fakt, że kojarzy się z czystością, a także optycznie powiększa i poszerza pomieszczenie. W małej łazience na pewno doskonale się sprawdzi. Trzeba jednak uważać, by białym kolorem nie stworzyć zimnego wrażenia w pomieszczeniu. W białej łazience można zdecydować się na wybór ładnych dekoracji w ciemniejszych kolorach. Będą doskonale pasować.

Przeczytaj również:  Okap do nowoczesnej kuchni – jaki wybrać?

Czerń w łazience

W nowoczesnych łazienkach można zdecydować się na wybór czarnych płytek i dekoracji. Ciemne łazienki są bardzo popularne, jednak trzeba uważać na to, by nie stworzyć zbyt przygnębiającego wnętrza. Jaśniejsze odcienie czerni takie jak grafit i szary są bardzo eleganckie i w połączeniu z czerwonymi czy zielonymi dodatkami na pewno stworzą świetne wnętrze w łazience. Również ten kolor jest wybierany do łazienki.

Łazienka w kolorach natury

Osoby, które zastanawiają się nad kolorem w swojej łazience bardzo często myślą o kolorach natury. Wykorzystanie barw takich jak brązy, beże czy zieleń jest bardzo dobrym pomysłem. Można w ten sposób stworzyć naturalną aranżację w łazience. Najlepiej, by uzupełnieniem takiego stylu stały się rośliny, dodatki z takich materiałów jak drewno, bambus, korek, wiklina czy trawa morska. W łazience wtedy też stanie się zielono dzięki takim akcentom. Motyw kamienia także bardzo często gości w naturalnych łazienkach. Doskonale będzie łączył wszystkie barwy i stworzy spójną aranżację łazienki.

Przeczytaj również:  Zlewozmywaki ceramiczne – jakie pytania warto sobie zadać przed zakupem?

Łazienka w kolorze czerwonym

Odważne osoby decydują się na wybór czerwieni w swojej łazience. Warto jednak pomyśleć tylko o dodatkach w  tym kolorze, bo jego nadmiar może przytłaczać. Dobrze dobrane dekoracje dodadzą wnętrzu elegancji, więc można pomyśleć o połączeniu czerwieni z bielą czy czernią. Jak najbardziej łazienka z czerwonymi detalami okaże się bardzo gustowna.