Jaki krem do twarzy w czasie chemioterapii?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Skóra twarzy musi być odpowiednio codziennie pielęgnowana. Właśnie o nią trzeba zadbać dobrej jakości kosmetykami, które też są dopasowane do potrzeb naszej skóry. Właśnie dlatego szczególnie osoby w czasie chemioterapii muszą poznać potrzeby skóry swojej twarzy i wybierać dobrej jakości kremy. Skóra w trakcie chemioterapii na pewno jest inna i wymaga szczególnego zatroszczenia się, a także przede wszystkim delikatnej pielęgnacji. Jakie kremy do twarzy w czasie chemioterapii okażą się skuteczne?

Zadbaj o odbudowę bariery hydrolipidowej

Skóra podczas chemioterapii staje się uboga w kwasy omega- 3, 6, 9. W takiej sytuacji warto zadbać o to, by wzbogacić skórę o takie produkty dzięki zimnotłoczonym olejom na twarz. Trzeba decydować się na delikatne produkty, które nie wywołają podrażnień. Sprawdzi się idealnie olejek arganowy lub konopny. Następnie olejek na twarzy musimy zakryć kremem odżywczym. Takie najbardziej się sprawdzają osobom, które są podczas chemioterapii. Warto decydować się na kremy bezzapachowe, bo właśnie takie okażą się najlepsze i nie będą uczulać. Skóra osoby, która jest poddawana chemioterapii jest delikatna, więc trzeba wybierać najłagodniejsze produkty.

Przeczytaj również:  Czy alkohol jest zdrowy?

Stosuj kremy z filtrem na twarz

Skóra podczas chemioterapii jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia, uczulenia, ale również nie powinna być wystawiana na wpływ większej ilości promieni słonecznych. Oczywiście opalanie się i solarium nie wchodzi w grę. Dodatkowo warto pamiętać o tym, by przed każdym wyjście na dwór korzystać z kremów z wysokim filtrem UV. W ten sposób będziemy chronić naszą skórę przed oparzeniami. Promienie słoneczne mogą szkodzić delikatnej skórze, więc warto pamiętać o tym, by stawiać na dobre jakościowo kremy z filtrem, które dodatkowo będą pielęgnowały skórę i pozostawią ją nawilżoną.

Wybieraj kremy kojąco – łagodzące

Zmęczona delikatna skóra po całym dniu na pewno będzie w gorszej kondycji i dlatego warto zadbać o jej odbudowę. Delikatne uczucie kojenia dają kremy kojąco – łagodzące. Mają one lekką formułę, a przy tym zapewniają nawilżenie, odpowiednie ujędrnienie skóry. W ten sposób także stanie się ona odżywiona i zregenerowana po całym dniu. Kosmetyki tego typu będą idealne dla osób w trakcie chemioterapii.

Przeczytaj również:  Jaka maść na stare blizny?