Jaki kolor ścian do drewnianych mebli?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Drewniane meble są bardzo często wybierane do salonów i pokoi w nowoczesnych wnętrzach. Jak najbardziej opłaca się stawiać na takie aranżacje, bo stwarzają one piękny klimat w pomieszczeniu. Znajdziemy bez problemu drewniane meble, które spełnią nasze oczekiwania. Jednak jakie kolory ścian wtedy będą najbardziej pasować?

Jasne ściany do drewnianych mebli

Brązowe meble bardzo często są wybierane do nowoczesnych aranżacji. Jednak trzeba pamiętać o tym, że meble z naturalnego drewna nie będą dobrze wyglądać na tle ściany w każdym kolorze. Na pewno uda się podkreślić ciepły i stylowy charakter drewnianych mebli poprzez wybór ścian w jasnym kolorze. Świetnie sprawdzi się biel, beż i szarość. Właśnie takie odcienie pozwalają na podkreślenie charakteru aranżacji i zwrócą uwagę na meble.

Przeczytaj również:  Zdrowe fast foody – jakie są?

Drewniane meble w połączeniu z zielenią

Drewniane meble doskonale się zaprezentują w pomieszczeniu, w którym będą zielone ściany. Zieleń to kolejny kolor ziemi tak samo jak brąz, więc takie połączenie nie będzie się ze sobą gryzło. W domowej aranżacji na pewno sprawdzi się taki zestaw. Można właśnie postawić na zielone i beżowe ściany. Meble które będą w takim pomieszczeniu staną się widoczne i wyraziste. W ten sposób można je wyeksponować.

Odważniejsze kolory a drewniane meble

Nowoczesne aranżacje pozwalają także na łączenie drewnianych mebli z odważniejszymi kolorami takimi jak czerń, grafit czy jeszcze innymi ciemniejszymi barwami. Z kolei także połączenie drewnianych mebli z pastelowymi kolorami może również dobrze wypaść. Doskonałe będą odcienie niebieskiego, różu, zieleni czy fioletu. W ten sposób można stworzyć romantyczny klimat w pomieszczeniu. Także w pokoju dziecka idealne okaże się takie połączenie.

Przeczytaj również:  Jak przechowywać maskotki?

Drewniane meble są niezwykle modne i eleganckie, ale też bardzo uniwersalne. Właśnie dlatego można łączyć je z różnymi kolorami, zgodnie z naszymi upodobaniami. Najważniejsze żeby nie wywołać efektu przytłoczenia wnętrza zbyt odważnym połączeniem, albo z kolei mdłego pomieszczenia. Najlepiej jak kolory ścian wpisują się w cały klimat domu i oddają nasz charakter.