Jaki jogurt naturalny dla niemowlaka?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Rodzice maluszka z pewnością dbają o jego prawidłowy rozwój od jego pierwszych chwil życia. Składa się na to także dobór odpowiedniego jedzenia i stopniowe wzbogacanie diety. Jak najbardziej warto poświęcić temu swoją uwagę. Także jogurty naturalne z czasem może spożywać maluszek. Jaki będzie dla niego najlepszy?

Od kiedy niemowlak może jeść jogurt naturalny?

Mówi się, że nabiał może zaistnieć w diecie dziecka po 6 miesiącu życia. Właśnie w tym momencie z reguły rozszerza się dietę malucha, więc można spróbować na początek dać mu skosztować jogurt czy serek homogenizowany, twaróg czy odrobinę mleka. Na pewno muszą to być jednak produkty pasteryzowane, naturalne i pełnotłuste.

Jakie porcje jogurtu dla niemowlaka?

Na pewno trzeba zaznaczyć, że produkty nabiałowe nie mogą zastąpić karmienia piersią czy mleka modyfikowanego. Oprócz tego do jogurtu można dorzucać dziecku owoce czy produkty zbożowe. W ten sposób będzie on mógł zjeść wartościowy posiłek. Na pewno dzięki różnorodności dziecko pozna nowe smaki i rozbudzi w sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Maluszki jednak mają małe żołądki, więc nie zmieszczą w nich dużo jedzenia. Konieczne jest to, żeby dostarczać dziecku niewielkie ilości także jogurtu na raz.

Przeczytaj również:  Wyprawka dla noworodka – co musisz mieć przed urodzinami dziecka? Podpowiadamy!

Czy niemowlak może jeść jogurt codziennie?

Rodzice na pewno chcą wiedzieć, jak często ich dziecko może zjeść jogurt. Praktycznie po 6 miesiącu życia w niewielkich ilościach maluch może spożywać jogurt codziennie. Oczywiście jeśli toleruje nabiał i też nie występują u niego niedobory żelaza. Dieta dziecka musi być zróżnicowana i na tym powinno najbardziej zależeć rodzicom. Produkty mleczne to tylko jeden z elementów dobrze dobranej diety.

Jaki jogurt dla niemowlaka będzie najlepszy?

W sklepie znajdziemy ogromne ilości serków i jogurtów. Niektóre są typowo dedykowane dzieciom. Niekiedy jednak posiadają one masę cukru. Trzeba więc ostrożnie podejść do ich wyboru. Jak najbardziej gotowe jogurty dla dzieci mogą posiadać zagęstniki, aromaty i barwniki, które niekoniecznie będą najzdrowsze dla malucha. Właśnie dlatego trzeba przed wyborem przyjrzeć się dokładniej składowi serka czy jogurtu. Nie powinien on posiadać cukru, syropu glukozowego czy zagęszczonych soków owocowych. Nie wskazane są także aromaty, barwniki i konserwanty. Jak najbardziej naturalne produkty sprawią, że dziecko dostanie prawdziwą wartość w jogurcie.

Przeczytaj również:  Jak urządzić pokój dla niemowlaka?