Jaka zabawka dla rocznego dziecka?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Niejednokrotnie każdy stanął w obliczu sytuacji, gdy musiał wybrać prezent dla malucha, jaki pojawił się w rodzinie albo u przyjaciół. Wtedy nie jest to najprostsze zadanie, by wybrać dla takiego dziecka zabawkę, która okaże się trafiona i pozwoli mu doskonale się rozwijać. W sklepach aż roi się od takich zabawek, więc wybór nie jest oczywisty. Warto postawić na prezent, który szybko się nie znudzi maluchowi. Co to takiego?

Plastikowy domek

Szczególnie roczne dziewczynki bardzo się ucieszą z prezentu, jakim jest plastikowy domek z całym wyposażeniem. To właśnie tutaj można korzystać ze wszystkich urządzeń wzorowanych na tych, które posiada każda gospodyni domowa. Dziewczynka będzie zachwycona domkiem, który wydaje odgłosy i właśnie też tutaj można zaprosić lalki na kawę. Domek zapewni rocznej dziewczynce sporo zabawy. Zabawkę tego typu na pewno uda się kupić w sklepach stacjonarnych czy online.

Pchacz

Dziecko, które uczy się chodzić powinno posiadać pchacz. Właśnie dzięki niemu będzie mogło doskonalić swoje umiejętności. Właśnie na pierwsze urodziny można podarować maluchowi taki prezent. Oczywiście jeśli jeszcze nie ma takiej zabawki. Dziecko na pewno nie będzie się rozstawać z taką zabawką. Doskonale się sprawdzi jako pomoc w stawianiu pierwszych kroków. Zabawki tego typu często są kolorowe, wyposażone w przyciski, które uruchamiają piosenki, więc dziecko zakocha się w pchaczu od razu.

Przeczytaj również:  Jak odnowić schody w domu?

Czterokołowy rowerek

Doskonałym prezentem dla rocznego dziecka może się okazać także czterokołowy rowerek. Gdy dziecko opanuje chodzenie na pewno będzie zaciekawione jazdą na rowerku. Bezpieczny czterokołowy pojazd to pierwszy rowerek, z którym dziecko się spotka. Można znaleźć drewniane rowerki, które są bardzo stabilne, więc nie ma obaw o bezpieczeństwo dziecka. Taki pojazd nie przewraca się i zabezpiecza dziecko przed zsunięciem się. Dziecko chętnie będzie jeździć na tym rowerku.

Drewniane układanki

Dziecko, które ma rok jest bardzo ciekawe świata i też łapie wszystko w swoje rączki. Właśnie dlatego doskonałym prezentem dla takiego malucha może okazać się drewniana układanka. Dziecko będzie dopasowywać sobie elementy i w ten sposób poćwiczy koncentrację i motorykę. Najciekawsze układanki spokojnie uda się znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach.

Przeczytaj również:  Jak ubierać się do biura?

Gumowe klocki

Kolejną zabawką, jaką nawet roczne dziecko nie zrobi sobie krzywdy są gumowe klocki. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, ponieważ mają przeróżne kształty i dziecko na pewno będzie nimi zaciekawione. Uda się z nich tworzyć ciekawe konstrukcje. Jeśli dziecko ma już wszystkie inne zabawki, to taki prezent będzie idealny.