Jaka maść na stare blizny?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Blizny to z pewnością bardzo nieestetyczne pozostałości po większych czy mniejszych ranach, zabiegach czy operacjach chirurgicznych. Wiele osób posiada również zmiany na skórze po trądziku czy jeszcze inne. Bez względu na to, jaka jest przyczyna powstania blizn, każdy chciałby się jej pozbyć. Niezbyt ładna blizna może być kompleksem dla jej posiadacza, więc warto zadbać o to, by ją wygoić i sprawić, że nie będzie się rzucać w oczy.

Jak powstają blizny?

Głębokie rozcięcie skóry uszkadza tkanki. Podobnie jest w przypadku poparzenia oraz zabiegu chirurgicznego. Skóra zostaje dość poważnie uszkodzona, a w momencie gojenia się tworzy się blizna. Da się zauważyć, że wyróżnia się ona kolorem oraz strukturą od reszty ciała. Blizny powstają z tkanki łącznej włóknistej i u każdego mogą wyglądać trochę inaczej. Zależy to od predyspozycji genetycznych do tworzenia się blizn. Też nie w każdym miejscu na ciele blizny będą takie same. W zależności od tego, jak bardzo skóra została uszkodzona niekiedy może się goić szybciej a niekiedy wolniej.

Przeczytaj również:  Błędy w makijażu – TOP 5

Jak goić i usuwać blizny?

Blizny, które powstają na ciele należy pielęgnować od samego początku czyli zaraz po zagojeniu się rany. Czym szybciej podejmie się konkretne działania będzie można dobrze regenerować skórę. Uda się na pewno znaleźć kosmetyki, które będą zawierały witaminy i wartości odżywcze, które doskonale wpłyną na regenerację komórek skóry. Znajdziemy żele, kremy, maści, olejki z bogatym składem. W przypadku bardzo głębokich blizn idealne może być także skorzystanie ze specjalistycznych zabiegów dermatologicznych czy nawet zabiegów medycyny estetycznej.

Jaka maść na stare blizny?

Maść na blizny może występować w bardzo różnej formie. Znajdziemy je w formie kremu albo żelu. Może być ciężko podjąć decyzję, jaki kosmetyk okaże się idealny właśnie dla nas. W zależności od tego, jaka jest to blizna może się sprawdzić zupełnie inny produkt.

  • Maść Cepan
Przeczytaj również:  Jak ominąć czujnik ruchu w lampie led?

Dużą popularnością cieszy się maść Cepan. Odbudowuje ona skórę, która uległa uszkodzeniu w wyniku oparzenia, po zabiegach chirurgicznych, po wrzodach, czyrakach czy trądziku. Silne i głębokie maści sprawia, że nawet głębokie blizny stają się bielsze i wygładzone. Swoją świetność maść zawdzięcza allantoinie, która dogłębnie nawilża skórę, wygładza skórę i łagodzi pieczenie. W maści obecny jest także wyciąg z rumianku, cebuli i heparyna. To sprawia, że skóra się odbudowuje i nastaje prawidłowe krążenie. Przed rozpoczęciem korzystania z danej maści należy skonsultować się z lekarzem i ocenić jej skuteczność.