Jak zrobić zabawki z surowców wtórnych?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Wiele surowców można poddawać recyklingowi albo po prostu wykorzystać je do czegoś innego na własny użytek. Nawet właśnie zabawki dla dzieci można wykonywać z tego, czego już nie używamy, nie potrzebujemy. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci i uda się wykonać atrakcyjne zabawki dla maluchów. Nie jest to nic skomplikowanego, wręcz bardzo tanie rozwiązanie, a dzieciaki będą zachwycone. W jaki sposób można zrobić zabawki z surowców wtórnych?

Ekologiczne samochodziki

Chłopcy kochają samochodziki i na pewno od małego będą to ich ulubione zabawki. Jak najbardziej dlatego warto się postarać, by wykonać dla nich takie akcesoria. Zrobienie małych samochodzików jest bardzo proste i nie zajmie nam mnóstwa czasu. Wystarczy, że weźmiemy rolki po papierze toaletowym, farbę, słomki, duże nakrętki, wykałaczki i nożyczki. Następnie malujemy rolki. Można się pokusić o pomalowanie ich na różne kolory. Wtedy autka będą kolorowe. Za pomocą wykałaczki zrobimy otwory w rolkach, do których przyczepimy także koła. Słomki posłużą jako element wspomagający koła. Wystarczy dokleić kierownicę i udekorować auto, jak tylko chcemy.

Przeczytaj również:  Czy po makijażu permanentnym można pić alkohol?

Tor wyścigowy własnej roboty

Doskonałym dodatkiem do własnoręcznie zrobionych samochodzików będzie także tor wyścigowy. Właśnie taką zabawkę wykonamy z kartek papieru i mazaków. Wystarczy także namalować pasy na drodze, zbudować garaże i dziecko będzie miało doskonałą zabawkę. Garaże można utworzyć z pudełek po butach. Dziecko z pewnością będzie miało frajdę jeżdżąc po takim torze.

Bałwanek z papieru

Jedną z najprostszych zabawek, jakie można zrobić sobie samemu jest bałwanek z papieru i butelki. Wystarczy dowolnie obkleić butelkę biały papierem, albo też innym jeśli mamy ochotę. Bałwanek nie musi być wcale biały, a raz dwa uda się go stworzyć. Taki bałwanek może także posłużyć jako pudełko na kredki.

Pieski z butelki

Butelkę można wykorzystać także w tym celu, by stworzyć z niej pieski. Wykorzystamy do tego również, bibułę, kolorowy papier i pluszowe kulki. Bardzo łatwo można pomalować butelkę farbą, owinąć ją bibułą i następnie po kolei przyczepiać do butelki nóżki, uszy, głowę, ogon z kartek i pluszowych kulek. Łatwo można w ten sposób stworzyć zwierzaka, którym dziecko będzie się bawić.

Przeczytaj również:  Gdzie wyrzucać plastikowe zabawki?