Jak zrobić moskitierę na okno dachowe?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Moskitiera jest bardzo przydatna i wręcz niekiedy konieczna. Jeśli chcemy być uwolnieni od insektów to warto zamontować ją w swoim oknie. Wiele tego typu akcesoriów znajdziemy w sklepach, ale też można wykonać ją samemu. Moskitiera sprawdzi się także na oknie dachowym. Wystarczy, że dokładnie się wymierzy rozmiar okna i będzie można zabierać się do pracy. Jak zrobić moskitierę na okno dachowe?

Co jest potrzebne do zrobienia moskitiery?

Z pewnością dobrze wykonana moskitiera przyda się wiosną i latem, aby uchronić nas przed komarami, meszkami, muchami i innymi owadami, które lubią odwiedzać nasze domy, wlatując przez okno. Jak najbardziej trzeba mieć moskitierę, by móc spokojnie relaksować się podczas ciepłych letnich wieczorów. Moskitierę, którą montuje się od wewnątrz po otworzeniu okna można wykonać samodzielnie. Warto tylko zadbać o to, żeby była wykonana z dobrej jakości materiałów.

Przeczytaj również:  Co się znajduje po lewej stronie brzucha?

Podstawowym elementem moskitiery, którą można samodzielnie wykonać jest siatka na owady albo winylowa o bardzo małych oczkach. Taką na pewno uda się kupić w markecie budowlanym czy lokalnym sklepiku z materiałami wykończeniowymi dla domu. Oczywiście będziemy potrzebować jej taką ilość w zależności od rozmiaru naszego okna, które wcześniej wymierzyliśmy. Konieczne będą także taśmy. Jedna dwustronnie klejąca a druga jednostronnie klejąca. Ważne, że muszą one być dość cienkie, bo wtedy swobodnie zamkniemy okno po ich zamontowaniu. To podstawowe elementy moskitiery.

Jak zrobić moskitierę na okno?

Wykonanie moskitiery zaczynamy od przycięcia siatki na wielkość okna. Musimy pamiętać o pozostawieniu kilku milimetrów odstępu od ściany. Następnie naklejamy na ramę taśmę dwustronnie klejącą, dokładnie naciągamy i przyklejamy do niej siatkę. Z kolei na ramę moskitiery, tam gdzie znajduje się klejąca strona taśmy naklejamy taśmę jednostronnie klejącą. Trzeba być bardzo dokładny podczas wykonywania tej czynności, by przypadkiem nie skleić okna klejącymi miejscami, które byśmy ominęli.

Przeczytaj również:  Jak rozpoznać kosmetyki testowane na zwierzętach?

Moskitiery tego typu montuje się także od zewnętrznej strony okna, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ pogoda może bardzo uszkodzić moskitierę i nie będzie ona skuteczna. W tym przypadku lepiej zdecydować się na wybór listewek drewnianych albo aluminiowych. Cieniutkie listewki frezowane także okażą się idealne do tego celu. Wtedy to z listewek tworzymy ramę i do nich będzie przymocowana moskitiera, która na pewno dłużej przetrwa na zewnątrz w każdych warunkach.