Jak zrobić maskotkę ze skarpetki?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Dzieci posiadają ogromną ilość zabawek. W swoich pokojach mają je na każdej półce, w każdej szufladzie. Właśnie przez to niekiedy szybko się nudzą zabawkami i cały czas potrzebują czegoś nowego, co je zaciekawi. Zabawka dla dziecka wcale nie musi być droga. Tym bardziej, gdy postaramy się ją wykonać samodzielnie. Nie chodzi o to, by nie kupować zabawek dzieciom, ale by stworzyć dla nich coś wyjątkowego. Okazuje się, że wystarczy skarpetka, by wykonać pluszaka, który być może stanie się ulubioną zabawką dziecka.

Maskotka ze skarpetki – jak?

Do wykonania maskotki na pewno potrzeba skarpetki. Może to być nawet dziecięca kolorowa maskotka. Wtedy zabawka będzie bardzo uroczo wyglądać. Tworzenie zabawki rozpoczynamy od nacięcia jej przez środek od palców. Następnie trzeba uformować na górze dwa stożki. Igłą i nitką zszyjemy ze sobą przecięte kawałki skarpetki i raz dwa powstaną nam uszy.

Przeczytaj również:  Perfumy w ciąży – czy trzeba rezygnować?

Całą zabawkę należy teraz wypchać watą. Nie musi to być jakaś specjalna. Wystarczy, że wybierzemy najtańszą w sklepie. Doskonale do tego sprawdzi się także na przykład wypełnienie starej poduszki. Gdy już umieścimy wypełnienie to zaszywamy otwór, by nam ono nie wypadło. Powoli maskotka zaczyna nabierać ładnych kształtów.

Następnie można złączyć ze sobą uszy u ich podstawy. Uzyskamy dzięki temu jeszcze lepszy efekt maskotki. Później nie pozostaje nic innego, jak doszyć albo dokleić kolorowe oczka, usta. Sprawdzi się do tego czarna nitka, ale to już decydujemy osobiście, jak nam się podoba. Maskotka jest gotowa i można wręczać ją dziecku.

Zabawka ze skarpetki – to proste!

Dziecko pokocha zabawki, jakie samodzielnie dla niego wykonamy. Takie zadanie nie jest wcale trudne i właśnie bardzo często można się go podjąć. Dzięki kreatywności i materiałom, jakie każdy z reguły ma w swoim domu będzie można wykonywać maskotki czy inne zabawki, które dziecko z pewnością pokocha. Takie maskotki to także doskonały pomysł na wyjątkowy prezent dla maluszka, który urodził się w rodzinie. Warto samodzielnie wykonywać takie oryginalne zabawki.

Przeczytaj również:  Jak się suplementować?