Jak zrobić kwietnik z desek?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Drewniane kwietniki okazują się idealną dekoracją, jaką możemy umieścić na swoim balkonie. Większe i mniejsze z pewnością będą idealne na rośliny. W ten sposób udekorujemy nimi swój balkon. Kwietniki można wykonać sobie samemu i wtedy jeszcze lepiej wpasują się one w nasz gust i pomysł na balkon. Jak najlepiej zrobić samodzielnie kwietnik z desek? Jest to możliwe i wcale nie jest niczym trudnym.

Jaki rodzaj kwietnika z desek wykonać?

Na pewno mamy dzisiaj możliwość wykonywać wszelakie kwietniki na balkon. Różnią się one wyglądem i konstrukcją. Najlepszą opcją jest zbudowanie kwietnika z desek samodzielnie. Projektów wykonania można znaleźć bardzo dużo. Konieczne jest tylko ustalenie, o jaki kwietnik nam chodzi. Wtedy będziemy wiedzieć, jakich materiałów użyć i jakiej metody. Popularne są kwietniki wyższe, niższe, kwadratowe, prostokątne. W zależności od wielkości balkonu możemy potrzebować innych.

Przygotowanie drewna na kwietnik

Kwietnik nie jest skomplikowaną konstrukcją, jednak trzeba się przygotować do jego wykonania. Przede wszystkim trzeba dobrze zabezpieczyć drewno, z którego chcemy wykonać kwietnik. Powierzchnię drewna powinno się dobrze wyrównać. Warto pamiętać także o tym, by usunąć drzazgi, zadry i inne elementy. Dopiero później możemy skorzystać z preparatu, który dobrze zaimpregnuje materiał na kwietnik. Takie działanie można wykonać dwukrotnie. Wtedy będziemy mieć pewność, że materiał na kwietnik będzie solidny. Dopiero wtedy można wykonywać kwietnik zgodnie z projektem.

Przeczytaj również:  Gdzie wyrzucać plastikowe zabawki?

Drewniany kwietnik ze skrzyń

Popularne i bardzo ładne są także kwietniki wykonane ze skrzynek. Je wykonany w ten sposób, że połączymy dwie skrzynki w jedną. Do tego bardzo często można dodać dekoracyjne elementy, drabinki, by powstał ciekawy kwietnik. Bez problemu w ten sposób wykonamy także piętrowy kwietnik i tutaj doskonale sprawdzą się rośliny o pokroju pnącym. Kwietnik ze skrzyń to świetna ozdoba na balkon.

Donica z kratką

Jeśli chcemy wykonać większy kwietnik na swój balkon to warto zdecydować się na donicę z kratką.  Z desek uda się wykonać prostą skrzynię. Po złożeniu ścian bocznych i dna powinno się ją wyścielać folią ogrodową lub budowlaną. Na dnie konieczne będą otwory, przez które przełożymy rurki (odpływ nadmiaru wody). Z kolei z drewnianych listewek tworzy się kratownicę i przytwierdza do donicy. W takich pojemnikach można uprawiać różne gatunki pnączy – od jednorocznego groszku pachnącego po powojniki (przy zabezpieczeniu skrzyni materiałem izolującym, np. styropianem). W bardzo łatwy sposób można wykonać taki kwietnik donicę, którą umieścimy na balkonie.

Przeczytaj również:  Jak płacić kartą Sodexo przez internet?