Jak zapakować kwiat doniczkowy na prezent?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Kwiaty to bardzo częsty i popularny prezent, jaki wręczamy bliskim osobom na prezent. Nie muszą to być bukiety kwiatów, bo bardzo często można też zdecydować się na obdarowanie bliskiej osoby kwiatem doniczkowym. Z pewnością ucieszy się ona ze swojego ulubionego kwiatka, jaki postawi na parapecie czy w salonie. Jak zapakować kwiat doniczkowy na prezent?

Kryzy – serwety foliowe

W bardzo łatwy sposób można zapakować doniczkowego kwiatka w okrągłe kryzy czyli serwety foliowe. Bez problemu uda się je znaleźć w różnych kolorach. Opakowanie doniczki i kwiatka w taką folię bardzo ładnie sprawi, że prezent będzie się elegancko prezentował. Można znaleźć większe i mniejsze kryzy, więc zapakujemy w nie kwiatka w doniczce o każdej średnicy. Popularne są kryzy srebrne, złote, czerwone czy granatowe. Bez problemu uda się dobrać takie opakowanie i ozdobić nim roślinkę na prezent.

Przeczytaj również:  Co kupić na prezent dla dwulatki?

Krepa

Każdą roślinkę, jaką chcemy obdarować bliską osobę zapakujemy także w krepę kręconą pojedynczo albo podwójnie. Można znaleźć takie ozdoby bez problemu i to w każdych kolorach. Krepa jednak jest papierowa, więc trzeba uważać na to, żeby jej zbytnio nie zamoczyć czy nie ubrudzić, bo wtedy będzie się fałdować i niezbyt estetycznie prezentować. Można zapobiec takiej awaryjnej sytuacji, gdy się zawinie roślinkę podwójnie w krepę. Wtedy nie będzie ona tak szybko nasiąkać wilgocią i przetrwa dłuższy czas. Krepa cieniowana także doskonale się prezentuje jako ozdoba i opakowanie roślinki.

Folia kolorowa w arkuszach, folia satynowa

W łatwy sposób można także zapakować roślinkę doniczkową z kolorową folię czy folię satynową. Bez problemu uda się kupić takie produkty w arkuszach. Sami dopasujemy ich rozmiar do roślinki i owiniemy ją takimi arkuszami. Doskonale w ten sposób zadbamy o dekorację doniczki i będziemy mieć pewność, że kwiat na prezent będzie się prezentował jeszcze lepiej. Można znaleźć na przykład folię w kropki, która doskonale się prezentuje. Wybór wzorów i kolorów to już nasza kwestia i wybór, ale w dosłownie kilka minut uda się zapakować roślinkę w taką folię.

Przeczytaj również:  Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?