Jak wykonać prawidłowy demakijaż?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Wykonywanie codziennego makijażu to czynności, których podejmuje się każda kobieta. Dzięki temu można ukrywać oznaki zmęczenia, odejmować sobie lat i czuć się znacznie pewniej. Nic dziwnego, że kobiety są w stanie poświęcać na wykonywanie makijażu całe godziny. Nie zawsze jednak się pamięta o tym, w jaki sposób usunąć makijaż. Jak wykonać właściwy demakijaż?

Jak makijaż wpływa na kondycję skóry?

Podczas intensywnego dnia skóra jest narażona na kontakt z wieloma zanieczyszczeniami. Niekorzystnie wpływają na nią między innymi nadmiar sebum, kurz, pot czy spaliny, które na niej osiadają i zatykają pory. To wszystko potęguje ciężki makijaż. Nic dziwnego, że skóra twarzy po całym dniu jest tłusta i zanieczyszczona. Makijaż sprawia, że zamknięte pory będą powodowały nieestetyczne wypryski, czy nawet trądzik. Istnieje także ryzyko wystąpienia alergii, zaczerwienień skóry i świądu. Właśnie dlatego to takie ważne, żeby nie zapominać o dokładnym demakijażu.

Przeczytaj również:  Po kim dziecko dziedziczy inteligencję?

Prawidłowy makijaż – jak?

Demakijaż powinno się wykonywać zawsze przed pójściem spać. W ten sposób usuniemy resztki kosmetyków, zabrudzenia czy szkodliwe drobnoustroje. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu skóry uda się jej regenerować podczas snu. Jeśli makijaż pozostałby na skórze utrudniłoby to wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków, jakich używamy na noc. Zatkane pory powodują powstawanie zaskórników, więc demakijaż jest wręcz konieczny.

Solidne oczyszczenie skóry twarzy i pozbycie się całego makijażu będzie możliwe dzięki kilku czynnościom. Chcąc usunąć resztki kosmetyków warto użyć płynu micelarnego. To wstępne oczyszczenie skóry pozwoli pozbyć się makijażu, ale też złagodzi podrażnienia i nawilży skórę. Najlepiej nałożyć płyn micelarny na płatek kosmetyczny i za jego pomocą starannie usuwać makijaż. Po wykonaniu czyszczenia płynem warto dokładnie umyć twarz preparatem oczyszczającym. Można znaleźć odpowiedni dla siebie żel, piankę, mydło do mycia twarzy.

Przeczytaj również:  Jaka zabawka dla rocznego dziecka?

Po dokładnym zmyciu resztek makijażu z twarzy i umyciu jej odpowiednim produktem można użyć toniku, który orzeźwi, oczyści skórę ale też przywróci jej prawidłowe PH. Dzięki tym czynnościom mamy dokładnie umytą twarz i możemy przystępować do nakładania kremu na noc czy jeszcze innych kosmetyków. Nakładając je na czystą skórę uzyskamy najlepsze efekty i skóra będzie wyglądać zdrowo.