Jak wykonać prawidłowy demakijaż?

1 czerwca 2022 0 Comments

Wykonywanie codziennego makijażu to czynności, których podejmuje się każda kobieta. Dzięki temu można ukrywać oznaki zmęczenia, odejmować sobie lat i czuć się znacznie pewniej. Nic dziwnego, że kobiety są w stanie poświęcać na wykonywanie makijażu całe godziny. Nie zawsze jednak się pamięta o tym, w jaki sposób usunąć makijaż. Jak wykonać właściwy demakijaż?

Jak makijaż wpływa na kondycję skóry?

Podczas intensywnego dnia skóra jest narażona na kontakt z wieloma zanieczyszczeniami. Niekorzystnie wpływają na nią między innymi nadmiar sebum, kurz, pot czy spaliny, które na niej osiadają i zatykają pory. To wszystko potęguje ciężki makijaż. Nic dziwnego, że skóra twarzy po całym dniu jest tłusta i zanieczyszczona. Makijaż sprawia, że zamknięte pory będą powodowały nieestetyczne wypryski, czy nawet trądzik. Istnieje także ryzyko wystąpienia alergii, zaczerwienień skóry i świądu. Właśnie dlatego to takie ważne, żeby nie zapominać o dokładnym demakijażu.

Prawidłowy makijaż – jak?

Demakijaż powinno się wykonywać zawsze przed pójściem spać. W ten sposób usuniemy resztki kosmetyków, zabrudzenia czy szkodliwe drobnoustroje. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu skóry uda się jej regenerować podczas snu. Jeśli makijaż pozostałby na skórze utrudniłoby to wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków, jakich używamy na noc. Zatkane pory powodują powstawanie zaskórników, więc demakijaż jest wręcz konieczny.

Solidne oczyszczenie skóry twarzy i pozbycie się całego makijażu będzie możliwe dzięki kilku czynnościom. Chcąc usunąć resztki kosmetyków warto użyć płynu micelarnego. To wstępne oczyszczenie skóry pozwoli pozbyć się makijażu, ale też złagodzi podrażnienia i nawilży skórę. Najlepiej nałożyć płyn micelarny na płatek kosmetyczny i za jego pomocą starannie usuwać makijaż. Po wykonaniu czyszczenia płynem warto dokładnie umyć twarz preparatem oczyszczającym. Można znaleźć odpowiedni dla siebie żel, piankę, mydło do mycia twarzy.

Po dokładnym zmyciu resztek makijażu z twarzy i umyciu jej odpowiednim produktem można użyć toniku, który orzeźwi, oczyści skórę ale też przywróci jej prawidłowe PH. Dzięki tym czynnościom mamy dokładnie umytą twarz i możemy przystępować do nakładania kremu na noc czy jeszcze innych kosmetyków. Nakładając je na czystą skórę uzyskamy najlepsze efekty i skóra będzie wyglądać zdrowo.