Jak wyczyścić pluszowe zabawki grające?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Rodzicom na pewno zależy na tym, by dbać o porządek w pokoju dziecka i także zabawki muszą być w odpowiednim stanie. Jak najbardziej trzeba o tym pamiętać, bo to oczywiste, że dziecko bierze wszystko do buzi i lepiej, żeby nie zetknęło się z bakteriami. Dzięki domowym sposobom można także zadbać o to, by zabawki dziecka zawsze były w dobrym stanie. Co jakiś czas trzeba je porządnie wyczyścić, ale w jaki sposób najlepiej to robić? Jak czyścić także pluszowe zabawki grające?

Jak czyścić pluszowe zabawki?

Na pewno na samą myśl o czyszczeniu zabawek przyjdzie nam na myśl wypranie ich w pralce. Można to jednak wykonać dopiero po wcześniejszym zapoznaniu się z metką pluszaka. Tam znajdziemy wszystkie informacje o tym, jak powinno się zadbać o daną zabawkę. Zalecenia producenta są bardzo ważne.

Przeczytaj również:  Jak uszczelnić plastikowe okna?

Pranie pluszaków nie jest niczym trudnym, bo wystarczy, że włożymy kilka zabawek do pralki i nastawimy je na najniższą temperaturę. Jest to najczęściej około 30 stopni. Zabawki pierzemy z delikatnym proszkiem do prania dla dzieci. Wtedy nie będą one podrażniały skóry dziecka po wypraniu. Po wypraniu pluszak musi dobrze wyschnąć na suszarce. Po wysuszeniu można go uczesać szczotką, dzięki czemu będzie ładnie się prezentować.

Pluszowe zabawki grające jednak nie nadają się do czyszczenia ich w pralce. Woda mogłaby uszkodzić cały mechanizm, który wydaje dźwięki. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się czyszczenie pluszaka w zamrażarce. W ten sposób także można się pozbyć bakterii i roztoczy. Najlepiej zostawić zabawkę zawiniętą w foliową torebkę w zamrażalniku na całą noc. Zimą można wykonać takie czyszczenie zabawek jeszcze prościej, bo po prostu można umieścić je w worku na balkonie. Dzięki temu zostaną one wyczyszczone z niebezpiecznych bakterii.

Przeczytaj również:  Jak zrobić kwietnik z desek?

Pluszowe zabawki można czyścić także wykorzystując sodę oczyszczoną i mąkę ziemniaczaną. Wystarczy, że zamkniemy zabawki w worku z którymś z tych środków, szczelnie go zamkniemy i będziemy nim energicznie potrząsać. W ten sposób wetrzemy proszek w zabawkę, który go oczyści. Zabawka musi pobyć w worku co najmniej godzinę, a następnie jest gotowa i czysta. Wystarczy tylko dobrze ją otrzepać i będziemy mieć wyczyszczonego pluszaka.