Jak wyczyścić kanapę domowym sposobem?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Każda kanapa z czasem się brudzi. Nie da się tego uniknąć w stu procentach. Co jakiś czas możemy zauważyć, że kanapa staje się bardziej przybrudzona i traci swoją świetność. Wiadomo, że codziennie korzystamy z kanapy, więc trzeba także co jakiś czas dokładniej ją wyczyścić. Jak można to zrobić domowymi sposobami?

Czyszczenie kanapy z materiału

Najczęściej posiadamy kanapy materiałowe. Jeśli chcemy taką wyczyścić to najlepiej zacząć od dokładnego odkurzenia jej w każdym zakamarku. Kanapy materiałowe pochłaniają kurz i pył, więc najlepiej ją rozłożyć i usuwać kurz z każdego jej zakamarku. Następnie można przejść do dokładnego oczyszczenia kanapy. Jeśli chcemy zrobić to delikatnie to wystarczy przetrzeć ją ściereczką nasączoną wodą z proszkiem do prania lub płynem do mycia naczyń. W ten sposób uda się zetrzeć warstwę brudu i kurzu. Kanapa odświeży się także, gdy położymy na niej prześcieradło nasączone wodą z płynem do płukania. Można także delikatnie przyklepać materiał, dzięki temu roztwór wniknie w materiał kanapy.

Przeczytaj również:  Czy cukier szkodzi?

Usuwanie plam na kanapie materiałowej

Usuwanie plam na kanapie nie jest takie proste. Jednak można spróbować usuwać je z pomocą płynu do mycia dywanów. Wtedy nalewamy płyn na plamę, musi on zacząć się pienić i wtedy czyścimy materiał szczotką lub gąbką. Do usuwania plam z materiału doskonale sprawdza się także kwasek cytrynowy. Roztwór wody z kwaskiem pozwoli na usunięcie plam z herbaty, kawy czy innych słodkich napojów.

Odświeżenie skórzanej kanapy

O skórzaną kanapę także trzeba dbać i co jakiś czas ją wyczyścić. Dobrze do tego celu sprawdzi się letnia woda z płynem do mycia naczyń. Można właśnie przetrzeć ją takim roztworem i w ten sposób znikną z niej plamy i będzie się ona błyszczeć. Skórze nadamy blasku dzięki przetarciu jej mleczkiem do demakijażu i nasmarowaniu kremem Nivea.

Przeczytaj również:  Dom z keramzytu – postaw na nowoczesność i energooszcedność

O czym trzeba pamiętać podczas czyszczenia kanapy?

Na pewno podczas czyszczenia kanapy trzeba robić to umiejętnie i uważać na to, by nie korzystać ze zbyt dużej ilości płynów przeznaczonych do tego celu. Wtedy kanapa może się świecić i będzie pachnieć środkami chemicznymi. Warto także zainwestować w profesjonalny sprzęt do mycia kanap. Karcher sprawdzi się idealnie. W ten sposób uda się wyczyścić kanapę gorącą parą wodną. Na pewno warto zdobyć się na takie działania, by odświeżyć kanapę.