Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Przyjście na świat dziecka to duża zmiana w życiu rodziców. Z pewnością przygotowują się oni do swojej nowej roli i też sporo wcześniej urządzają pokój dla maluszka. Niekiedy nie jest to proste, by zdecydować się na to, w jakim stylu urządzić pokoik, o czym nie zapomnieć, na jakie kolory się zdecydować. Istnieją jednak uniwersalne doskonałe rozwiązania. Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Gdzie ustawić łóżeczko w pokoju dziecka?

Oczywiście w pokoju niemowlaka na pewno nie może zabraknąć łóżeczka. Być może jest to jedna z pierwszych rzeczy, jakie kupią przyszli rodzice. Łóżeczko powinno się znajdować w pokoju w takim miejscu, by zawsze mieć do niego łatwy dostęp, co najmniej z 3 stron. Rozsądne okazuje się także ustawienie łóżeczka w takim miejscu, w którym nie będzie ani za zimno ani za gorąco. Bez problemu można dzisiaj też kupić łóżko dla dziecka, które będzie rosło razem z nim i to warto wziąć pod uwagę, gdy będziemy je ustawiać w pokoju.

Przeczytaj również:  Jakie ubranka dla noworodka do szpitala?

Przewijak i higiena w pokoju dziecka

W niewielkiej odległości od łóżeczka na pewno warto ustawić przewijak. Jest to niezbędne wyposażenie pokoiku niemowlaka. Wysokość przewijaka z reguły można regulować w zależności od wzrostu rodzica. Warto wszystko dopasować w ten sposób, by korzystanie z przewijaka było komfortowe. Bardzo często niedaleko przewijaka rodzice stawiają mały regał, na którym znajdzie się miejsce na pampersy, ubranka i inne niezbędne akcesoria czy kosmetyki dla malucha. Decydując się na przewijak warto wybrać wykonany z materiały, który uda się łatwo umyć.

Fotel do karmienia

Młode mamy doceniają w pokoju dziecka rozwiązania, które ułatwiają im opiekę nad dzieckiem. Doskonałym rozwiązaniem będzie właśnie fotel do karmienia. Jeśli tylko w pokoju niemowlaka mamy sporo miejsca to można zdecydować się na umieszczenie go zaraz przy łóżeczku. Wtedy po karmieniu od razu odłożymy dziecko do łóżeczka. Starszemu dziecku również tutaj będzie można czytać bajki.

Przeczytaj również:  Jak nauczyć dziecko mówić mama?

Oświetlenie w pokoju malucha

Ważnym elementem wyposażenia pokoju niemowlaka jest także odpowiednie oświetlenie. Trzeba  zadbać o to, żeby główne źródło światła oświetlało cały pokój, ale konieczne może być umieszczenie także niewielkich lampek na przykład przy łóżeczku. Wieczorem warto zapalać tylko niewielkie lampki, by stworzyć dziecku dobre warunki do spania. Dzieci często zasypiają, gdy zrobi się dość ciemno, więc idealne są lampy, w których można stopniować nasycenie światła.