Jak urządzić poddasze w starym domu?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Poddasza w dużych domach bardzo często są przestrzenią, o której się zapomina, a można by właśnie tutaj świetnie wygospodarować przestrzeń, której często jest dość dużo. Planując większy remont warto pomyśleć także o urządzeniu poddasza i stworzeniu sobie tutaj dodatkowego pomieszczenia. Pomysłów można mieć wiele na oryginalne poddasze. Jak je urządzić?

Poddasze jako biblioteka i pracownia

Na poddaszu mamy z reguły dość sporo miejsca, które możemy ładnie wygospodarować na regały na książki. Można zamontować je aż pod sam sufit. Gdy zapełnimy je ulubionymi książkami powstanie ciekawa dekoracja, a przy tym będziemy mieć swoje ulubione pozycje pod ręką. To właśnie na poddaszu można stworzyć miejsce relaksu. Wystarczy, że dodatkowo ustawimy tutaj wygodny fotel, lampę i będziemy mogli spędzać tu czas czytając książki czy słuchając ulubionej muzyki.

Przeczytaj również:  Jak zrobić maskotkę ze skarpetki?

Na poddaszu także wiele osób tworzy sobie miejsce do pracy, bo tutaj z reguły jest cicho i można się skupić na swoich obowiązkach. Właśnie na poddaszu znajdzie się miejsce na biurko, laptop i wygodne krzesło biurowe. W takim miejscu uda się szybko wykonywać swoje obowiązki.

Elegancki salon na poddaszu

Kolejnym pomysłem na urządzenie swojego poddasza jest stworzenie tutaj salonu, w którym będziemy przyjmować gości. Poddasza z uwagi na swój specyficzny skos mają ciekawy klimat i można ciekawie urządzić tutaj miejsce spotkań. Wystarczy pomyśleć nad tym, jaki klimat chcemy stworzyć. Wtedy wybierzemy odpowiednią kanapę, fotele, stół. Goście na pewno będą zaskoczenie miejscem, w którym ich przyjmiemy. Można właśnie w ten sposób stworzyć taki tajemniczy ukryty salon.

Strefa relaksu na poddaszu

Poddasze to miejsce, gdzie jak nigdzie indziej w całym domu można zaznać spokoju i ciszy. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na przeznaczenie go na strefę relaksu. Na poddaszu można stworzyć  piękną łazienkę z dużą wanną, prysznic również się przyda. To właśnie tutaj po ciężkim dniu będzie można delektować się gorącą kąpielą, świecami i po prostu spokojem. W ten sposób również dobrze wykorzysta się poddasze.

Przeczytaj również:  Błędy w makijażu – TOP 5

Poddasze stanie się sypialnią

Miejsce na poddaszu można wygospodarować także na sypialnię. Właśnie wiele osób stawia właśnie na takie rozwiązanie. Wystarczy ładnie zaaranżować wnętrze, dobrać spokojne kolory ścian i miejsce będzie sprzyjać odpoczynkowi. To właśnie tutaj można wstawić duże łóżko i poddasze zamieni się na komfortową sypialnię. To świetny pomysł na wykorzystanie poddasza. Szkoda żeby wolne miejsce na poddaszu stało puste.