Jak urządzić poddasze w starym domu?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Poddasza w dużych domach bardzo często są przestrzenią, o której się zapomina, a można by właśnie tutaj świetnie wygospodarować przestrzeń, której często jest dość dużo. Planując większy remont warto pomyśleć także o urządzeniu poddasza i stworzeniu sobie tutaj dodatkowego pomieszczenia. Pomysłów można mieć wiele na oryginalne poddasze. Jak je urządzić?

Poddasze jako biblioteka i pracownia

Na poddaszu mamy z reguły dość sporo miejsca, które możemy ładnie wygospodarować na regały na książki. Można zamontować je aż pod sam sufit. Gdy zapełnimy je ulubionymi książkami powstanie ciekawa dekoracja, a przy tym będziemy mieć swoje ulubione pozycje pod ręką. To właśnie na poddaszu można stworzyć miejsce relaksu. Wystarczy, że dodatkowo ustawimy tutaj wygodny fotel, lampę i będziemy mogli spędzać tu czas czytając książki czy słuchając ulubionej muzyki.

Na poddaszu także wiele osób tworzy sobie miejsce do pracy, bo tutaj z reguły jest cicho i można się skupić na swoich obowiązkach. Właśnie na poddaszu znajdzie się miejsce na biurko, laptop i wygodne krzesło biurowe. W takim miejscu uda się szybko wykonywać swoje obowiązki.

Przeczytaj również:  Jak spać, żeby się wyspać?

Elegancki salon na poddaszu

Kolejnym pomysłem na urządzenie swojego poddasza jest stworzenie tutaj salonu, w którym będziemy przyjmować gości. Poddasza z uwagi na swój specyficzny skos mają ciekawy klimat i można ciekawie urządzić tutaj miejsce spotkań. Wystarczy pomyśleć nad tym, jaki klimat chcemy stworzyć. Wtedy wybierzemy odpowiednią kanapę, fotele, stół. Goście na pewno będą zaskoczenie miejscem, w którym ich przyjmiemy. Można właśnie w ten sposób stworzyć taki tajemniczy ukryty salon.

Strefa relaksu na poddaszu

Poddasze to miejsce, gdzie jak nigdzie indziej w całym domu można zaznać spokoju i ciszy. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na przeznaczenie go na strefę relaksu. Na poddaszu można stworzyć  piękną łazienkę z dużą wanną, prysznic również się przyda. To właśnie tutaj po ciężkim dniu będzie można delektować się gorącą kąpielą, świecami i po prostu spokojem. W ten sposób również dobrze wykorzysta się poddasze.

Przeczytaj również:  Perfumy w ciąży – czy trzeba rezygnować?

Poddasze stanie się sypialnią

Miejsce na poddaszu można wygospodarować także na sypialnię. Właśnie wiele osób stawia właśnie na takie rozwiązanie. Wystarczy ładnie zaaranżować wnętrze, dobrać spokojne kolory ścian i miejsce będzie sprzyjać odpoczynkowi. To właśnie tutaj można wstawić duże łóżko i poddasze zamieni się na komfortową sypialnię. To świetny pomysł na wykorzystanie poddasza. Szkoda żeby wolne miejsce na poddaszu stało puste.