Jak ubierać się do biura?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Ubiór ma ogromne znaczenie i wiele mówi o osobie, która go nosi. Właśnie dlatego trzeba na to zwracać uwagę. Szczególnie, gdy pracujemy w biurze to obowiązują nas pewne zasady także jeśli chodzi o to, co zakładamy. Pierwsze wrażenie, jakie wyrabiają sobie o nas klienci wiele mówi o profesjonalizmie, wiec warto wiedzieć, jak ubierać się do biura. Wybór stroju jest określony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Strój do biura – kolorystyka

Myśląc o tym, co należy założyć na wizytę w biurze warto pomyśleć także o tym, w jakiej kolorystyce powinny być nasze ubrania. Trafioną opcją na pewno będą neutralne barwy – czerń, biel, szarość, beż czy granat. Takie kolory doskonale się sprawdzają w biurze, bo nie będziemy wyglądać śmiesznie a godnie i z klasą. Warto także pamiętać o tym, by łączyć ze sobą maksymalnie trzy kolory, żeby nie było zbytniego przepychu w stylizacji. Jeśli chodzi o męską garderobę do biura to doskonałe będą jednokolorowe garnitury w połączeniu z białą koszulą.

Przeczytaj również:  Gdzie wyrzucać opakowania po kosmetykach?

Ubranie do biura – czego unikać?

Strój do biura powinien być przede wszystkim gustowny i dobrany ze smakiem. Na pewno spódniczki i sukienki mini nie są dobrym pomysłem. Również odkryte ramiona, na przykład topy nie są wskazane. Nie prezentują się po prostu elegancko. Góra stroju powinna mieć zakryte ramiona. Należy także wystrzegać się głębokich dekoltów. Delikatne wcięcia takie jak okrągłe czy w serek będą idealne. Dobrze świadczy o nas także nakrycie wierzchnie takie jak marynarka czy kardigan.

Sukienki do biura

Jako ubiór do biura doskonale sprawdzają się także sukienki. Klasyczne o fasonie z rękawkiem krótki lub o długości ¾ okażą się świetnym rozwiązaniem. Zimą wystarczy na taką sukienkę narzucić marynarkę czy kardigan. Doskonale prezentują się także ołówkowe sukienki o długości za kolano. To klasyka i zawsze można na nie postawić. Takie rozwiązania to opcje, w których zawsze będziemy wyglądać elegancko i profesjonalnie. Zestawienie sukienki z cielistymi rajstopami i szpilkami sprawi, że będziemy wyglądać bardzo kobieco i elegancko. Sukienka jednak nie powinna podkreślać mankamentów naszej urody i figury. Eleganckie sukienki to świetny wybór, ale nie mogą one także krępować ruchów.

Przeczytaj również:  Ubrania z nadrukiem firmy – nowoczesny sposób na reklamę biznesu

Jakość a nie ilość

Tworząc doskonałą kreację do biura nie można przesadzić z ilością kolorów, wzorów czy dodatków. Jednak klasyczne rozwiązania i bazowanie na sprawdzonych podstawach to najlepsza opcja. Warto pamiętać także o tym, że powinno się zwracać uwagę także na jakość materiałów, z jakich są wykonane nasze ubrania. Wtedy będą służyć przez dłuższy czas.