Jak szybko posprzątać mieszkanie?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Sprzątanie całego domu wcale nie musi się kojarzyć z mozolną pracą i całym dniem spędzonym przy ściereczce. Choć zawsze w domu znajdzie się wiele rzeczy do posprzątania, to dzięki sprawdzonym sposobom można się uporać z porządkami w dość krótkim czasie. Bardzo często wystarczy zdecydować się na korzystanie z domowych produktów i za chwilę cieszyć się efektami swojej pracy? Jak szybko posprzątać mieszkanie?

Na początek zorganizuj sprzątanie całego domu

Można zaplanować, że będziemy sprzątać jednego dnia. Wiele osób wybiera sobotę, bo jest to dzień wolny od pracy, ale często i tak nie da się wykonać wszystkich obowiązków właśnie podczas jednego dnia. Lepszym rozwiązaniem okazuje się być sprzątanie każdego dnia w tygodniu. Jeśli codziennie wykonany coś innego to pod koniec tygodnia będziemy zaskoczeni tym, że w całym domu lśni, a wcale nie poczuliśmy zmęczenia. Warto także podzielić obowiązki na wszystkich członków rodziny i sprzątanie będzie prostsze i szybkie.

Sprzątanie zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Kolejnym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas sprzątania jest także metoda sprzątania zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czyli od lewej do prawej i od góry do dołu. W domu mamy kilka pokoi, a niekiedy nawet więcej, więc warto ustalić kierunek naszych działań. Dzięki temu nic nie przeoczymy, ale też nie będziemy wracać i nic nie ubrudzimy. Na koniec warto zostawić zawsze odkurzanie i mycie podłóg, gdy już cały kurz i brud upadnie na podłogę.

Przeczytaj również:  Jak dobrze zacząć dzień?

Zacznij od starcia kurzy

Na pewno zauważymy, że w domu kurz osiada dosłownie wszędzie i sprzątanie najlepiej właśnie rozpocząć od ścierania kurzu. Ścierki kuchenne z mikrofibry okażą się do tego doskonałe. Powinno się usuwać kurz najpierw w górnych półek, ponieważ będzie on i tak osiadał, więc nie zrobimy sobie podwójnej pracy. W momencie, gdy kurz mamy usunięty możemy sprzątać dalej.

Korzystaj z domowych produktów do sprzątania

Sprzątanie także będzie prostsze i szybsze, gdy się zastosuje domowe środki, które często okazują się najbardziej skuteczne. Okazuje się, że nie trzeba inwestować w drogie chemiczne środki czystości. Chociażby ocet przyda się do mycia okien bez smug. Wystarczy zmieszać 2 łyżki octu z 3,5 l wody i mamy gotowy roztwór do mycia okien.

Przeczytaj również:  Kosmetyka biała – poznaj jej zalety

Szybko umyjemy i dodamy blasku meblom dzięki kilku kroplom soku z cytryny i oliwy z oliwek. Taka mieszanka jest idealna do polerowania mebli. Uzyskamy efekt, jak po skorzystaniu z wosku.

Dzisiaj można stworzyć nawet swój własny odświeżacz powietrza. Wystarczy, że zmiesza się wodę destylowaną z kroplami ulubionego olejku eterycznego. Następnie trzeba wlać roztwór do spryskiwacza i możemy korzystać z naturalnego odświeżacza powietrza. Takie rozwiązanie spodoba się alergikom.