Jak sprawdzić rok produkcji opony? Data na oponie

30 kwietnia 2021 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Obecnie zakup części samochodowych bywa prawdziwym wyzwaniem. Wiadomo, że każdy chciałby uzyskać najlepsze produkty, jednak nie zawsze jest w stanie posiadać na tyle dużą wiedzę, by móc podjąć właściwą decyzję. Dlatego doskonale sprawdzają się przeróżnego rodzaju serwisy motoryzacyjne, na których udaje się zapoznać z danymi, a następnie dobrać właściwy produkt do konkretnych potrzeb.

Jak sprawdzić rocznik opony?

Decydując się na zakup opon, bardzo dużo osób zwraca uwagę na rodzaj bieżnika, ponieważ uznają, że musi pozostawiać ciekawy ślad. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że bardzo duże znaczenie ma typ opony, ponieważ wyróżniamy trzy rodzaje, a mianowicie: zimowe, letnie i uniwersalne. Pragnąć zakupić nowe opony, należy uwzględnić swoje indywidualne potrzeby dotyczące rozmiaru i typu, ale także producenta. Obecnie na rynku znajduje się ich naprawdę sporo, jednak nie wszyscy będą godni uwagi. Stawiając na znane marki, ma się świadomość, że jakość opon jest na odpowiednim poziomie, ponadto zapewnia bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Przed zakupem, należy sprawdzić dane techniczne, ale równie duże znaczenie ma rocznik opon. Dlaczego rocznik opony ma tak duże znaczenie? Przede wszystkim rocznik opon daje pewność, że dokonujemy zakupu nowego produktu. Szczególnie duże znaczenie ma tutaj fakt, że jest to produkt wykonany z gumy, a ta wraz z biegiem czasu traci na swojej jakości. Tym samym kupując opony, które przeleżały w magazynie kilka lat, można spodziewać się ich większej awaryjności, ale również tego, że nie będą służyły tak długi czas, jak to jest w przypadku aktualnego rocznika.

Jak sprawdzić rok produkcji opony?

Zakup opon dla kierowcy, który nie ma w tym większego doświadczenia, może wydawać się trudny. Jednocześnie wystarczy zastanowić się nad tym, jak odczytywać dane, które znajdują się na produkcie, by wiedzieć, na który konkretnie model i rocznik warto się zdecydować. Rok produkcji opony jest umiejscowiony na końcu kodu DOT, ponadto znajduje się w jej bocznej części. Warto samodzielnie zweryfikować tę informację, ponieważ sprzedawca nie zawsze będzie w stanie udzielić precyzyjnych informacji, ponadto może zdarzyć się tak, że celowo będzie chciał pozbyć się zalegającego towaru. Niezależnie od tego, jak dużą wiedzę z tego zakresu się posiada, należy zastanowić się nad jej poszerzeniem, ponieważ w ten właśnie sposób uda się znacznie lepiej dokonać zakupu. Przede wszystkim nasza wiedza chroni nas przed oszustwem, na które jesteśmy narażeni na właściwie każdym kroku.

Przeczytaj również:  Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem

Data produkcji opony

Czasami decydując się na zakup jakiegoś produktu, zupełnie nie zwracamy uwagi na to, jakie ma cechy. Decydujemy się na zakup takiego, który pochodzi od znanej marki, ufając, że w ten właśnie sposób uda nam się ochronić przed oszustwem, a jednocześnie zagwarantujemy sobie komfort i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Oczywiście data produkcji opony jest wybita z jej boku, ale znajduje się także na końcu kodu DOT. Dlatego warto zweryfikować swoją wiedzę, a następnie podjąć właściwą decyzję. Jeśli ktoś samodzielnie jest w stanie odnaleźć rok produkcji opon, to ich zakup stanie się znacznie łatwiejszy. Zakup części samochodowych, czy też właśnie zestawu nowych opon będzie wydawało się trudne na samym początku. Jednocześnie w późniejszym czasie, poznając możliwość znalezienia danych technicznych, można będzie przekonać się o tym, że wybór prawidłowego produktu pozwoli na używanie go przez naprawdę bardzo długi czas. Od czasu do czasu można zapoznać się z tym, co oferuje nam rynek, by wiedzieć, w jaki sposób podchodzić do wyboru, ale także, która z możliwości sprawdzi się najlepiej.

Gdzie na oponie jest data produkcji?

Prawdą jest, że obecnie wiedza z zakresu doboru konkretnego produktu odgrywa kluczową rolę dla satysfakcji związanej właśnie z późniejszego użytkowania. Rok produkcji opon będzie pomocny przy ich zakupie. Na jego podstawie uda się ustalić, czy będziemy używali ich przez dłuższy czas, czy też jednak nie. Guma traci na swojej jakości, dlatego leżenie w magazynach nie działa na jej korzyść. Z tego właśnie powodu data produkcji opon wybita z boku produktu umożliwia sprawdzenie, w którym roku została wyprodukowana, a tym samym, czy rzeczywiście jest w pełni nowa.  Tylko opony, które zostały wyprodukowane w danym roku kalendarzowym, będą mogły okazać się w pełni bezpieczne, ale jednocześnie ich żywotność będzie maksymalnie wydłużona. Jak odczytać rok produkcji opony? Przede wszystkim, warto samodzielnie tę informację zweryfikować. Nawet jeśli sprzedawca podaje dany rok, to jednak może się mylić, bądź też celowo wprowadzać w błąd. Warto pamiętać, że to my sami decydując się na zakup, zwiększamy komfort i bezpieczeństwo prowadzenia auta, z tego powodu należy o to zadbać od podstaw.

Przeczytaj również:  Czy płukanka do silnika jest bezpieczna?

Jak odczytać rok produkcji opony?

Od czasu do czasu każdy kierowca musi zmienić opony w swoim samochodzie. Z tego właśnie powodu, bardzo duże znaczenie ma nie tylko zakup odpowiedniego rozmiaru, typu, ale także marki. Tylko czołowi producenci są w stanie zagwarantować, że opony będą służyły długi czas, a jednocześnie zagwarantują maksymalne bezpieczeństwo i komfort prowadzenia samochodu. Oczywiście, w trakcie poszukiwań może pojawić się problem taki jak właśnie brak daty produkcji na oponie. Jednak warto zweryfikować tę informację z innego miejsca. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że data produkcji znajduje się nie tylko w kodzie DOT, ale także w bocznej cześć samej opony. W ten sposób można będzie zdobyć wszystkie informacje, które pozwolą na zakupienie odpowiedniego produktu dla siebie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.