Jak sprawdzić kiedy otrzymam zwrot podatku?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Po wysłaniu swojego zeznania podatkowego na pewno każdy czeka na ten moment, kiedy otrzyma zwrot podatku. Takie środki z pewnością się przydadzą, więc nie jedna osoba nie może się doczekać takiego zwrotu. W jaki sposób można sprawdzić, kiedy pieniądze pojawią się na koncie bankowym?

Usługa w e-Urzędzie Skarbowym

Najnowsze rozwiązania pozwalają na wykonywanie wielu formalności drogą elektroniczną. Między innymi od niedawna można także mieć dostęp do informacji o dokonanych zwrotach z podatków PIT i VAT. Także każdy samodzielnie może uzyskać informację właśnie o dacie dokonania zwrotu czy zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe. Taką usługę można znaleźć w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl.

Status zwrotu

Każdy, kto tylko chce skorzystać z usługi będzie miał możliwość przeglądać informacje o dokonanych od stycznia 2020 roku zwrotach z podatków PIT i VAT. I właśnie w przypadku podatku PIT można skorzystać z dodatkowej opcji jaką jest „Status zwrotu”. Podatnik uzyska tutaj informacje o tym, kiedy może się spodziewać zwrotu, jaką nadpłatę uzyskał. Tutaj także znajduje się informacja o sposobie dokonania zwrotu.

Przeczytaj również:  Co przynosi szczęście w finansach?

Serwis e-Urząd Skarbowy jest cały czas się rozwija i ulepsza. W e-Urzędzie Skarbowym klienci KAS mają dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Tutaj mogą zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat. Uda się także sprawdzić swoje dane osobowe, czy wszystkie się zgadzają. Niektóre sprawy urzędowe także załatwimy przez serwis i nie będzie konieczne osobiste udanie się do placówki.

E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.

Dostęp do serwisu e-Urząd Skarbowy jest możliwy tylko ze strony podatki.gov.pl po zalogowaniu się Profilem Zaufanym, e-Dowodem za pomocą aplikacji mObywatel lub poprzez bankowość elektroniczną. Trzeba pamiętać, że do usługi Twój e-PIT można zalogować się także danymi podatkowymi.