Jak sprawdzić kiedy otrzymam zwrot podatku?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Na zwrot podatku z pewnością każdy czeka z niecierpliwością. W momencie, gdy rozliczyliśmy się z Urzędem Skarbowym nie pozostaje nam nic innego, jak tylko spodziewać się przyznanego nam zwrotu środków. Niekiedy trzeba poczekać na takie działanie dłużej, niekiedy szybciej. Można jednak samodzielnie sprawdzić, kiedy otrzymamy zwrot podatku. Umożliwia to nowe rozwiązanie.

Sprawdzenie daty zwrotu podatku – nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym

Elektroniczny Urząd Skarbowy to nowa platforma, która posiada wiele funkcji dla podatników. Dzięki niej można sprawdzać informacje o dokonanych zwrotach z podatków PIT i VAT. Właśnie tutaj w e-Urzędzie Skarbowym dowiemy się, kiedy zostanie dokonany dla nas zwrot podatku. Z tej usługi można korzystać wyłącznie w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl

Status zwrotu

Usługa e-Urząd Skarbowy pozwala każdemu na sprawdzanie wszelkich informacji o dokonanych od stycznia 2020 roku zwrotach z podatków PIT i VAT. Właśnie tutaj pod zakładką status zwrotu można dowiedzieć się, kiedy dostaniemy zwrot środków z wszystkich form opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, wpłacanych przez podatnika, w tym przedsiębiorcę na indywidualny rachunek podatkowy (tzw. mikrorachunek podatkowy).

Przeczytaj również:  Mieszałki spożywcze – czym są?

Podatnik samodzielnie loguje się do e-Urzędu Skarbowego i ma podgląd we wszystkie działania związane z podatkami. Tutaj również dowiemy się, jakie kwoty zwrotu podatku się nam należą. Rozwiązanie jakim jest serwis e-Urząd Skarbowy cały czas się rozwija i staje się atrakcyjniejsze dla podatników. Przez stronę można także zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat.

Serwis umożliwia także złożenie w formie elektronicznej niektórych pism np. zawiadomienia ZAW-NR, pisma w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosku o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań czy tzw. czynnego żalu. Z platformy można korzystać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.

Podatnicy na pewno docenią rozwiązanie, jakim jest e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl. Właśnie tutaj w dosłownie kilka chwil można sprawdzić, czy zwrot podatku został nam przyznany, w jakiej kwocie i kiedy możemy się spodziewać środków na swoim koncie. Ważne, żeby osobiście się logować do serwisu i by nasze dane logowania nie znalazły się w niepożądanych rękach.

Przeczytaj również:  Gdzie można sprzedać używane ubrania?