Jak sprawdzić datę ważności kosmetyków?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Każdego dnia korzystamy z wszelakich kosmetyków. Jest to konieczne, by zawsze mieć pewność, że nie są one przeterminowane i że nie zaszkodzą naszemu zdrowiu. Na pewno produkty, których termin ważności już minął mogą zaszkodzić skórze i ogólnemu zdrowiu, więc trzeba na to bardzo uważać. Jak w takim razie sprawdzić datę ważności kosmetyków?

Gdzie znaleźć datę ważności kosmetyku?

Najczęściej termin ważności kosmetyków można sprawdzić na ich opakowaniu. Producenci dbają o to, żeby była ona bardzo widoczna i znajduje się ona po oznaczeniu exp. czyli właśnie data ważności. Także spotyka się termin przydatności do użycia oznaczony liczbą wpisaną w symbol otwartego słoiczka lub zapisaną po skrócie PAO.

Niekiedy jednak na opakowaniach kosmetyków nie znajduje się żadne z oznaczeń, które może wskazywać na określenie daty ważności kosmetyków. Czasami dany preparat został wyznaczony w serii i wtedy na opakowaniu powinien znaleźć się jej numer. W takim przypadku możliwe jest jego odszyfrowanie za pomocą kalkulatora internetowego.

Przeczytaj również:  Czy gluten jest szkodliwy?

Kontakt z przedstawicielami firmy kosmetyku

W przypadku, gdybyśmy nie byli w stanie odczytać daty ważności konkretnego kosmetyku lub nie byli pewni, jaka jest jego przydatność to warto skontaktować się z działem obsługi firmy. Wtedy możemy się konkretnie dowiedzieć, kiedy był wyprodukowany dany kosmetyk i jaki jest czas jego skuteczności. Specjalne kody jakie są umieszczane na opakowaniach pozwolą pracownikowi na określenie wszystkich szczegółów dotyczących danego kosmetyku.

Kontroluj zapasy swoich kosmetyków

Codziennie regularnie korzystamy z wszelakich kosmetyków, które pozwalają nam pielęgnować swoją skórę i czuć się atrakcyjnie. Jednak jest to bardzo ważne, by co jakiś czas ocenić, czy kosmetyki, jakie posiadamy nadal nadają się do korzystania z nich. Jak najbardziej warto ustalić sobie okres, co jaki będziemy zaglądać do szafki z kosmetykami. Wtedy uniknie się niepotrzebnych powikłań po skorzystaniu z przeterminowanego kosmetyku.

Przeczytaj również:  Jak przechowywać maskotki?