Jak się suplementować?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Każdemu z nas na pewno zależy na tym, by cieszyć się przez cały czas doskonałym zdrowiem i pełnią sił. Będzie tak, jeśli podejmie się konkretne działania, w tym także zadba o odpowiednie dostarczanie do organizmu cennych witamin i minerałów. Wiele osób decyduje się na suplementację, choć związane jest z tym wiele kwestii i można mieć wiele pytań odnośnie przyjmowania suplementów. Jak najlepiej się suplementować?

Suplementy diety a wzmocnienie zdrowia

Nie jedna osoba zastanawia się nad tym, czy przypadkiem suplementy nie pomogłyby jej czuć się jeszcze lepiej, tracić wagę i poprawiać swoje wyniki badań. Nie od dziś wiadomo, że kluczowe znaczenie może mieć także dieta. Trzeba zadbać o to, by jeść zdrowo i w odpowiednich ilościach. A suplementy to jedynie dodatek, który może mieć na nas dobry wpływ.

Nie chodzi o to, żeby wykupić wszystkie suplementy, jakie tylko są w aptece i czekać na cudowną poprawę zdrowia i samopoczucia. Decydując się na wspieranie organizmu suplementami konieczne będzie ustalenie z lekarzem, jakie mogłyby się przydać. Lekarz weźmie pod uwagę styl życia, choroby przewlekłe, wiek, płeć, a nawet stan emocjonalny. Przede wszystkim wiedząc, jaki ma się stan zdrowia można dobrze zaplanować sposób jego odbudowy, w tym także spożywanie suplementów.

Przeczytaj również:  Jak sprawdzić kiedy otrzymam zwrot podatku?

Zalecenia odnośnie suplementów

Różnie podchodzi się do przyjmowania suplementów, ale istnieją pewne wytyczne, które określają, jaką ilość danej witaminy powinno się przyjmować dziennie. Warto zapoznać się z takimi danymi. Zaleca się aplikowanie na przykład 800-2000 IU witaminy D (IU – jednostek międzynarodowych) w okresie jesień-zima czy 400 mcg kwasu foliowego dla statystycznej kobiety w wieku rozrodczym. Odnośnie każdej innej witaminy na pewno uda się znaleźć informację i lekarz także podpowie, jaką jej ilość musimy przyjmować na dzień.

Suplementy – podsumowanie

Korzystanie z suplementów wydaje się bardzo proste, jednak warto skonsultować chęć przyjmowania jakiegoś specyfiku z lekarzem. Na pewno suplementy to nie leki. Nie mogą zastąpić prawidłowego przebiegu leczenia. Człowiek oprócz lekarstw i suplementów potrzebuje przede wszystkim zdrowej diety i aktywności fizycznej. Wtedy dopiero może czuć się zdrowo. Wyeliminowanie ze swojego życia stresu, używek takich jak kawa, herbata, alkohol także pomoże w zachowywaniu dobrego samopoczucia i zdrowia. Chcąc zadbać o siebie koniecznie trzeba ustalić przyczynę niepokojących objawów czy złego samopoczucia. Wtedy dopiero można też wspierać się suplementami.

Przeczytaj również:  Jak przycinać brodę na szyi?