Jak się suplementować?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Każdemu z nas na pewno zależy na tym, by cieszyć się przez cały czas doskonałym zdrowiem i pełnią sił. Będzie tak, jeśli podejmie się konkretne działania, w tym także zadba o odpowiednie dostarczanie do organizmu cennych witamin i minerałów. Wiele osób decyduje się na suplementację, choć związane jest z tym wiele kwestii i można mieć wiele pytań odnośnie przyjmowania suplementów. Jak najlepiej się suplementować?

Suplementy diety a wzmocnienie zdrowia

Nie jedna osoba zastanawia się nad tym, czy przypadkiem suplementy nie pomogłyby jej czuć się jeszcze lepiej, tracić wagę i poprawiać swoje wyniki badań. Nie od dziś wiadomo, że kluczowe znaczenie może mieć także dieta. Trzeba zadbać o to, by jeść zdrowo i w odpowiednich ilościach. A suplementy to jedynie dodatek, który może mieć na nas dobry wpływ.

Nie chodzi o to, żeby wykupić wszystkie suplementy, jakie tylko są w aptece i czekać na cudowną poprawę zdrowia i samopoczucia. Decydując się na wspieranie organizmu suplementami konieczne będzie ustalenie z lekarzem, jakie mogłyby się przydać. Lekarz weźmie pod uwagę styl życia, choroby przewlekłe, wiek, płeć, a nawet stan emocjonalny. Przede wszystkim wiedząc, jaki ma się stan zdrowia można dobrze zaplanować sposób jego odbudowy, w tym także spożywanie suplementów.

Przeczytaj również:  Co to jest tonik do twarzy?

Zalecenia odnośnie suplementów

Różnie podchodzi się do przyjmowania suplementów, ale istnieją pewne wytyczne, które określają, jaką ilość danej witaminy powinno się przyjmować dziennie. Warto zapoznać się z takimi danymi. Zaleca się aplikowanie na przykład 800-2000 IU witaminy D (IU – jednostek międzynarodowych) w okresie jesień-zima czy 400 mcg kwasu foliowego dla statystycznej kobiety w wieku rozrodczym. Odnośnie każdej innej witaminy na pewno uda się znaleźć informację i lekarz także podpowie, jaką jej ilość musimy przyjmować na dzień.

Suplementy – podsumowanie

Korzystanie z suplementów wydaje się bardzo proste, jednak warto skonsultować chęć przyjmowania jakiegoś specyfiku z lekarzem. Na pewno suplementy to nie leki. Nie mogą zastąpić prawidłowego przebiegu leczenia. Człowiek oprócz lekarstw i suplementów potrzebuje przede wszystkim zdrowej diety i aktywności fizycznej. Wtedy dopiero może czuć się zdrowo. Wyeliminowanie ze swojego życia stresu, używek takich jak kawa, herbata, alkohol także pomoże w zachowywaniu dobrego samopoczucia i zdrowia. Chcąc zadbać o siebie koniecznie trzeba ustalić przyczynę niepokojących objawów czy złego samopoczucia. Wtedy dopiero można też wspierać się suplementami.

Przeczytaj również:  Kwas migdałowy – działanie