Jak się pozbyć cellulitu domowe sposoby?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Każda kobieta stara się dbać o swój wygląd. Podejmujemy się na pewno wielu zabiegów, by sprawiać, że będziemy czuć się komfortowo i młodo. Jednak dla większości kobiet problemem jest cellulit. Niekiedy ciężko się go pozbyć. Pomarańczowa skórka nie wygląda zbytnio atrakcyjnie, więc jak najszybciej chciałoby się jej pozbyć i zapomnieć o tym swoim kompleksie. W jaki sposób można pozbyć się cellulitu we własnym domu?

Dobrze wykorzystaj fusy z kawy

W momencie, gdy chcemy zacząć swoją walkę z cellulitem na pewno trzeba poddać skórę peelingowi. Jest to konieczne i uda się taki wykonać przy użyciu fusów z kawy. Złuszczanie martwego naskórka pozwoli na późniejsze dokładne wniknięcie substancji kremów czy kosmetyków w niższe warstwy skóry. Dzięki temu uzyskamy lepszy efekt po użyciu kosmetyku.

Peeling kawowy wykonuje się bardzo łatwo, bo wystarczy zaparzyć mieloną kawę, wypić ją i już otrzymamy potrzebne fusy. Je z kolei rozprowadzamy na skórze, która posiada cellulit i delikatnie okrężnie masujemy. Następnie spłukujemy fusy i nakładamy balsam do ciała. Kawa zawiera kofeinę, która pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej i pomaga także w walce z cellulitem.

Przeczytaj również:  Oświetlenie awaryjne – wymagania

Walka z cellulitem – sok z cytryny

Wiadomo, że cellulit może powstawać dlatego, że w organizmie zebrały się toksyny. Można próbować się ich pozbyć poprzez picie rozcieńczonego soku z cytryny. Posiada on właściwości oczyszczające. Można stworzyć sobie roztwór z wodą, cytryną i także odrobiną pieprzu cayenne i pić go przynajmniej dwa razy dziennie. Oczyszczanie organizmu gwarantowane.

Pomóż skórze – szczotkowanie na sucho

Skóra, na której pojawił się cellulit powinna być poddawana regularnym zabiegom szczotkowania na sucho. Pomaga on skutecznie walczyć nawet z najbardziej uporczywym cellulitem. Można kupić specjalną szczotkę, jest ona okrągła albo owalna. Wykonując szczotkowanie wykonuje się ruchy od stóp ku górze. Na początku delikatnie naciskamy, a z kolejnymi zabiegamy zwiększamy nacisk. W ten sposób pobudzimy przepływ limfy, a to będzie prowadzić do redukcji toksyn i cellulitu.

Przeczytaj również:  Jaki kolor ścian do drewnianych mebli?

Prosty peeling z cukru na cellulit

Peelingi doskonale pomagają radzić sobie z cellulitem. Właśnie bardzo łatwo wykonywać taki w swoim domu. Wystarczy, że mamy taki produkt jakim jest cukier. Podczas takiego zabiegu musimy tylko nawilżyć wodą miejsca, gdzie mamy cellulit i delikatnie masować skórę kryształkami cukru, aż się rozpuszczą. W ten sposób skutecznie wykonamy peeling skóry.