Jak rozpoznać kosmetyki testowane na zwierzętach?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Dbanie o piękno na co dzień jest możliwe dzięki doskonałym kosmetykom. Mamy dzisiaj możliwość wybierać je spośród ogromnej ilości produktów. Na półkach drogerii znajdziemy droższe, tańsze i dedykowane dla danego rodzaju skóry. Jednak część osób obawia się o to, że kosmetyki mogą być testowane na zwierzętach. Ich miłośnicy nie chcą wybierać takich produktów. Jak rozpoznać kosmetyki testowane na zwierzętach?

Jak sprawdzić, czy kosmetyki nie były testowane na zwierzętach?

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na to, czy dany kosmetyk nie był przypadkiem testowany wcześniej na zwierzętach. Sprawdzenie tego jest możliwe dzięki specjalnej liście sporządzonej przez logicalharmony.net lub aplikacji Happy Rabbit. Wiele osób kojarzy kosmetyki testowane na zwierzętach z symbolem króliczka, jednak takie oznaczanie produktów zostało zakazane. Pozostaje sprawdzanie każdego kosmetyku, czy nie znajduje się on na liście produktów, które są testowane w ten sposób.

Przeczytaj również:  Jak poprawić pamięć i koncentrację?

W Europie od 2013 roku nie można produkować i sprzedawać kosmetyków, które przeszły testy na zwierzętach. Jednak te przepisy nie dotyczą chińskiego rynku, co może powodować, że jeśli dana marka sprzedaje swoje produkty w Chinach to tam na pewno będą one musiały przejść taką kontrolę. Warto więc zwrócić na to uwagę, czy kosmetyk jest dostępny także w Chinach. W tym kraju testowanie kosmetyków na zwierzętach jest normą.

Dana marka może sprzedawać produkty na rynku europejskim oraz chińskim i nadal będzie czerpać korzyści materialne z tortur na zwierzętach. Jak ocenić, która? Choćby przez sprawdzenie oferty online sieciowych drogerii w Chinach lub sprawdzenie informacji w grupie wsparcia Stowarzyszenia: http://facebook.com/groups/kosmetykiweganskie

Czym są kosmetyki “Cruelty-free” i “Vegan”?

Termin Cruelty-free” oznacza “wolne od okrucieństwa” i wskazuje, że kosmetyk, który posiada takie oznaczenie nie był testowany na zwierzętach i że żadne zwierzę nie ucierpiało w trakcie kontroli produktu. Jednak wokół tego terminu panuje dość spore zamieszanie, więc chcąc się upewnić, czy na pewno kosmetyk nie był testowany na zwierzętach można sprawdzić to w innym źródle.

Przeczytaj również:  Jak wyczyścić pluszowe zabawki grające?

Każdy produkt z kolei oznaczony jako „Vegan” w swoim składzie nie ma żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Decydując się na wegańskie kosmetyki przyczyniamy się do ograniczania cierpienia zwierząt. Uważa się, że kosmetyki wegańskie są również „cruelty-free”, ale nie do końca jest to prawda. Kupując kosmetyki trzeba dokładnie sprawdzić, czy były one testowane na zwierzętach.