Jak przycinać brodę na szyi?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Nasz wygląd to wizytówka. Każdemu zależy na tym, by doskonale prezentować się w każdej okazji. Elegancki wygląd na pewno musimy mieć w pracy w biurze. Mężczyźni w swoim rytuale dbania o swój wygląd mają także odpowiednie podcinanie i pielęgnowanie brody. Tylko wtedy będzie ona świetnie się prezentować. Jak najlepiej przycinać brodę na szyi?

Jaką brodę chcesz mieć?

Nie uda się stworzyć doskonałej dla siebie brody, jeśli nie wyznaczymy jej granic. Jest to pierwszy krok, jaki trzeba poczynić, zanim przystąpimy do tworzenia kształtów brody. Gdy mamy tylko kilkudniowy zarost nie trzeba przycinać krawędzi brody na szyi. Jednak, gdy włosy są dłuższe konieczne będzie użycie trymera i wyprofilowanie brody.

Golenie brody na szyi – jak?

Zdecydowanie się na to, jak ma wyglądać broda nie jest najprostszym zadaniem. Można po prostu wykonać jeden krok. Wystarczy stanąć przed lustrem i spojrzeć w nie trzymając głowę prosto. Tutaj już można zauważyć wszystkie włosy poniżej umownej linii biegnącej pod podbródkiem. Właśnie ich trzeba się pozbyć.

Przeczytaj również:  Uczulenie na krem – od czego się bierze?

Następnie konieczne będzie wyznaczenie linii. W tym celu należy odchylić głowę nieco do tyłu i położyć palec na jabłku Adama. Właśnie tutaj znajduje się naturalna granica pomiędzy brodą a szyją. Golenie włosów na szyi zaczynamy od środka. Kładziemy trymer w tym miejscu i zaczynamy przycinać włosy w dół. Niekiedy pomocna okaże się prowadnica laserowa, jaką mają niektóre trymery. Tniemy dalej cały czas po jednej stronie, przycinając włosy od środka na zewnątrz i zwracając uwagę na to, aby nie wyjechać powyżej linii szczęki. Następnie należy z powrotem wrócić do środka i kontynuować cięcie włosów w drugą stronę. Najlepiej, gdy krawędź brody na szyi nie jest zaokrąglona, a lekko skierowana w górę.

Dobrowolnie możemy nadać kształt krawędziom brody. Jedni panowie wolą na kanciasto a inni na okrągło. Kształt tworzymy przycinając pionową linię pod płatkami usznymi tak, aby łączyła się z poziomą linią pod podbródkiem. Można także zostawić taki wyrzeźbiony, kanciasty róg (bardzo w stylu macho) lub delikatnie go zaokrąglić, aby był mniej wyrazisty. W tym momencie mamy już utworzony krawędź brody i włoski na szyi zostały skutecznie usunięte. Teraz wystarczy dowolnie skracać brodę na długość, jaka najbardziej nam pasuje.

Przeczytaj również:  Kwas migdałowy – działanie