Jak przechowywać maskotki?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Dzieci posiadają całą masę zabawek w swoich pokojach i wcale nie jest to najprostsza sprawa, by odpowiednio je przechowywać. Problem staje się jeszcze większy, gdy w pokoju mieszka razem kilkoro dzieci. Trzeba wielu starań i dobrej organizacji, by uporządkować zabawki i pilnować tego, by były na swoim miejscu. Wtedy z pewnością uniknie się bałaganu i też odpowiednio przechowywane zabawki nie będą się tak szybko niszczyły. Jak to powinno być z maskotkami? Jak je przechowywać?

Organizer na drzwi

To oczywiste, że w pokoju dziecka chcemy zadbać o takie rozwiązania, które pozwolą wykorzystać każdy centymetr miejsca. Właśnie dlatego warto pomyśleć o kupnie organizera na drzwi. Bardzo łatwo zawiesi się go w pokoju dziecka i będziemy mieć dostęp do wielu kieszonek, w które można umieścić większe czy mniejsze maskotki. Takie rozwiązanie sprawdza się także z tego powodu, ponieważ maskotki powinny być przechowywane w otwartych organizerach, żeby dochodziło do nich powietrze. Inaczej mogą nabrać nieprzyjemnego zapachu i będą siedliskiej roztoczy.

Przeczytaj również:  Jak wykonać prawidłowy demakijaż?

Półeczki na drzwi

Bardzo łatwo można znaleźć w sklepach także organizery na drzwi, które przypominają półeczki. Właśnie nawet metalowe półeczki tego typu okażą się doskonałym miejscem na pluszaki i maskotki dzieci. Można umieścić je na takiej wysokości, by dziecko miało do nich swobodny dostęp. Dzięki temu maskotki będą pod ręką i nie trzeba już szukać dla nich miejsca w szufladzie czy szafie.

Hamaki na pluszaki

Kreatywni rodzice mogą samodzielnie stworzyć doskonałe miejsce na pluszaki i maskotki swoich dzieci. Wystarczy, że wybierzemy elastyczną siateczkę czy siatkę samochodową do bagażnika i zamontujemy ją pod sufitem. W takim hamaku zmieści się spora ilość pluszaków. Wszystkie będą w jednym miejscu pod sufitem, więc też nie będą nikomu przeszkadzały. W ten sposób dziecko zawsze będzie miało zabawki pod ręką.

Przeczytaj również:  Jakie zabawki polecacie dla półrocznego dziecka?

Przechowywanie maskotek – czego unikać?

Maskotki muszą być przechowywane w odpowiedni sposób z uwagi na to, że mogą one pochłaniać wodę, soki czy po prostu kurz. Odpadają więc szczelnie zamknięte pudełka czy skrzynie na zabawki. W nich maskotki stawałyby się zawilgotniałe. Jednak potrzebują one dostępu do powietrza. Organizery czy kolorowe wieszaki doskonale się sprawdzą. Ewentualnie można postawić na ażurowe kosze z dziurkami czy kartonowe pudełka. W nich zabawki takie jak pluszaki będą miały dobre miejsce.